DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Turpmāk klientiem pieejams bezmaksas e-pakalpojums “Ātrā preču zīmes pieteikuma izskatīšana”

Ar š.g. 10. decembri Patentu valdes klientiem būs iespēja iesniegt preču zīmi ātrajai izskatīšanai bez papildu maksas, paredzot lēmuma par preču zīmes reģistrāciju pieņemšanu ne vēlāk kā 15 darbdienu laikā. 

Jaunais pakalpojums nodrošinās ne tikai ātrāku, bet arī ērtāku un drošāku preču zīmes pieteikuma iesniegšanu - samazināsies gan sarakstes apjoms ar Patentu valdi, gan iespēja kļūdīties izvēloties terminus preču un pakalpojuma sarakstam. Jaunais pakalpojums atvieglos klienta izvēli, dinamiski sniedzot informāciju par to, vai klienta izvēlētais termins atbilst Patentu valdes apstiprinātajam un pārbaudītajam terminu sarakstam (Nicas klasifikācijas preču un pakalpojumu saraksts).

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Preču zīmes pieteikumu ātrāka izskatīšana, turklāt bez papildu maksas, ir nozīmīgs atbalsts uzņēmējiem. Tas palīdzēs viņiem ātri un droši aizsargāt savu preču zīmi.” Patentu valde veiksmīgi turpina attīstīt savus e-pakalpojumus un kļūst klientiem pieejamāka un draudzīgāka, nodrošinot izgudrotājiem, uzņēmējiem, patentu īpašniekiem un viņu pārstāvjiem ērtu un ātru veidu nepieciešamo darbību veikšanai, pauž tieslietu ministrs Jānis Bordāns.  

Lai pieteikumam piemērotu ātro preču zīmes pieteikuma izskatīšanas kārtību, klientam būs jāievēro daži priekšnosacījumi. Galvenie no tiem, pirmkārt, preču un pakalpojumu sarakstā jāizvēlas tikai apstiprinātie termini no Nicas klasifikācijas saraksta vai klašu virsrakstiem. Otrkārt, līdz ar pieteikuma iesniegšanu tiešsaistē, jāveic pieteikuma tūlītēja apmaksa, ieskaitot par papildu klasēm, ja tādas ir. 

“Viens no Patentu valdes stratēģiskiem mērķiem ir bijis e-pakalpojumu attīstīšana, kas ļauj mūsu klientiem aizsargāt savu rūpniecisko īpašumu ātrāk, ērtāk un drošāk! E-pakalpojumu pieejamības priekšrocības ir redzamas it īpaši pandēmijas laikā, kad visi Patentu valdes pakalpojumi ir pieejami attālināti, jebkurā laikā un no jebkuras vietas.” min Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis. 

Papildu informāciju par “Ātrā preču zīmes pieteikuma izskatīšana” nosacījumiem, aicinām skatīt šeit - https://www.lrpv.gov.lv/lv/precu-zimes/e-pakalpojumi/pieteikt-precu-zimi

Jaunā e-pakalpojuma ieviešana veikta sadarbībā ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroju (EUIPO), ECP1 Front Office projekta ietvaros.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU