DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Ārkārtējās situācijas laikā atcelto kultūras pasākumu rīkotājiem kompensēs 80% biļešu vērtības

Valdība 1. decembrī lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) izstrādāto priekšlikumu - visiem publisko pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras, neatkarīgi no to juridiskā statusa kompensēt 80% biļešu vērtības par pasākumiem, kuru norise Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā atcelta un biļešu nauda atmaksāta skatītājiem. Kompensācijas saņemšanai pasākumu rīkotājiem būs jāpiesakās Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Tā kā pasākumu rīkotāji peļņu plāno vidēji 5% līdz 20% robežās no biļetes cenas, kultūras pasākumu biļešu kompensācijas apmērs plānots 80% apmērā no skatītājiem atmaksātās biļešu kopsummas (kas ir pasākumu rīkotāju tiešie un vienīgie ieņēmumi) un biļešu reversēšanas izmaksas. Kompensācija tiks izmaksāta par atceltajiem pasākumiem, kuru norise tika plānota Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā - no š.g. 9. novembra līdz 6.decembrim, kā arī turpmākajos periodos, kuros valdība lems aizliegt publisko pasākumu rīkošanu.

Lai saņemtu atbalstu, atceltā pasākuma rīkotājam VKKF būs jāiesniedz darījumu apliecinoši dokumenti, kas pierāda biļešu naudas atmaksu skatītājiem – biļešu izplatītāja izsniegtā atskaite pasākuma rīkotājam par veikto biļešu reversu (kasē nodotajiem vai automātiskajiem e-pirkumiem), papildus ņemot vērā biļešu reversēšanas komisijas izmaksas vai pasākuma rīkotāja bankas maksājuma uzdevums, kurā rīkotājs atmaksājis biļetes skatītājam, norādot maksājumā pasākuma nosaukumu, datumu un biļešu skaitu, papildus ņemot vērā bankas transakciju maksājumus par veiktajiem pārskatījumiem, ja biļetes tirgotas neizmantojot biļešu izplatīšanas tīklu starpniecību.

Apzinot biļešu izplatīšanas tīklu sniegto informāciju par to sistēmās iegādātajām biļetēm uz kultūras pasākumiem laikā no š.g. 9. novembra līdz 6. decembrim, atbalsta pasākumam nepieciešams finansējums aptuveni 1 083 481 eiro apmērā. Atbalsts tiks sniegts 2021. gadā, veicot apropriācijas pārdali no programmas „Latvijas skolas soma,” – pandēmijas dēļ 2020. gadā nenotikušajiem klātienes pasākumiem u.c.

Statistika rāda, ka kopumā publisko pasākumu biļešu sektora apgrozījums gadā veido aptuveni 45 miljonus eiro, no kuriem aizvadītajos gados bez Covid-19 klātbūtnes novembra – decembra periods veido aptuveni 25-30% jeb līdz 15 miljonus eiro. Savukārt 2020. gadā šajā pat periodā biļešu apgrozījums nav sasniedzis pat ne 2 miljonu eiro slieksni jeb tikai 10% no iepriekšējo gadu novembra – decembra ieņēmumiem kaut pasākumu rīkotāji jau veikuši ieguldījumus pasākumu sagatavošanā, ņemot vērā iepriekšējo periodu un skatītāju pieprasījumus.

Kultūras nozare Covid-19 izraisītajā ārkārtējā situācijā skarta vistiešāk. Salīdzinot ar 2019. gadu, kultūras pasākumu organizēšanā iesaistīto Latvijas uzņēmumu saimnieciskās darbības vidējais apgrozījums ir samazinājusies par 85-95%. 2020. gada 12. martā izsludinātās ārkārtējās situācijas rezultātā biļešu iepriekšpārdošana ir būtiski samazinājusies. Kopumā pasākumu pārdoto biļešu skaits kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ir samazinājies vismaz piecas reizes, savukārt ienākumu apjoms – vēl vairāk.

 

 

 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU