DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Linkaits reģionālajā vizītē Rēzeknē: pašvaldībām ir tiesības noteikt arī vairākas vietas autoostu darbībai

Lai attīstību sabiedriskā transporta pieejamību, kvalitāti un ērtības pasažieriem, pašvaldībām jau tagad ir tiesības savās teritorijās noteikt vairākas vietas, kur var darboties autoostas. Turklāt valsts politika ir vērsta tieši uz multimodālu pārsēšanās vietu attīstību, kam nākamajā plānošanas periodā būs pieejams Eiropas Savienības fondu finansējums. To reģionālajā vizītē, tiekoties ar Rēzeknes pilsētas pašvaldības vadību, šonedēļ uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits: “Sabiedriskā transporta pievilcību varam vairot, gan atjaunojot autoparkus ar videi draudzīgākiem transportlīdzkļiem, gan nodrošinot vides pieejamību un mūsdienīgu pakalpojumu klāstu, gan veidojot pasažieriem ērtus, pārdomātus savienojumus – pārsēšanās iespējas no viena transporta veida uz citu.” Par šādu risinājumu, apsverot iespēju veidot vēl vienu autoostu dzelzceļa stacijas “Rēzekne 2” tuvumā, būtu jādomā arī Rēzeknes pašvaldībai.

Tiekoties ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku attīstības un investīciju jautājumos Alekseju Stecu, ministrs pārrunāja arī citus pilsētas sabiedriskā transporta un ceļu infrastruktūras attīstības un uzturēšanas jautājumus.

Ministrs Rēzeknē piedalījās arī seminārā “Elektromobilitāte Latvijā: potenciāls un realitāte”. Savā uzrunā ministrs atgādināja, ka Latvijas valdība paudusi skaidru atbalstu Eiropas zaļajam kursam. Tas liek pārskatīt arī transporta politiku, liekot akcentus uz tādām aktivitātēm, kas ļaus līdz 2050. gadam Eiropā izveidot no emisijām brīvu un drošu transporta sistēmu. Šī ambiciozā mērķa sasniegšanai nepieciešama gan sabiedrības paradumu maiņa, ko varam panākt, veidojot mūsdienīgu, videi draudzīgāku sabiedriskā transporta sistēmu, gan mikromobilitātes veicināšana, gan videi draudzīgāks autoparks.

Ministrs apmeklēja arī Rēzeknes 4. pasta nodaļu, kur pasniedza Satiksmes ministrijas Pateicības rakstu VAS “Latvijas Pasts” konkursa “Mans pastnieks” Latgales reģiona uzvarētājai – labākajai pastniecei Marinai Rubenei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU