DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Eiropas transporta ministri diskutē par inovatīvā dzelzceļa transporta izaicinājumiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, uzrunājot Eiropas transporta ministru konferences dalībniekus, norādīja ka COVID-19 krīze ir būtiski ietekmējusi transporta nozari, kā arī atklājusi iespējas palielināt transporta nozares efektivitāti un radījusi priekšnosacījumus, lai no krīzes izietu un kļūtu daudz spēcīgāki. 21.septembrī Eiropas transporta ministru virtuālās konference pulcēja nozares ministrus, lai pārrunātu Eiropas inovatīvā dzelzceļa transporta izaicinājumus un novērtētu, kā atsevišķas dalībvalstis un Eiropas Savienība kopumā ir gatavas šādām krīzēm un izaicinājumiem.

“Vietējam un starptautiskajam dzelzceļa transportam ir svarīga loma un tas nodrošina mobilitāti, palīdz samazināt emisijas un veidot loģistikas ķēdes. Tāpēc mums jāstrādā kopā, lai izveidotu labi funkcionējošus dzelzceļa koridorus - gan kravu, gan pasažieru pārvadāšanai, vienlaikus ņemot vērā tirgus vajadzības,” kopīgam darbam aicināja ministrs, uzsverot multimodalitātes nozīmīgo lomu Eiropas zaļā kursa mērķu sasniegšanā un transporta ķēdes vajadzību realizācijā. 


Linkaits ar gandarījumu informēja kolēģus, ka Latvija pievienojas dzelzceļa kravu pārvadājumu koridoram (Rail Freight Corridor 8), un norādīja, ka sadarbība un kopīgi projekti ir veids, kā stiprināt vienotās Eiropas dzelzceļa telpas ieviešanu Baltijas valstīs pirms Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras pilnīgas darbības uzsākšanas.


“Tuvākajā nākotnē dzelzceļa līnijai Rail Baltica būs svarīga loma ne tikai savienojamības nodrošināšanā, bet arī videi draudzīgu kravu pārvadājumu un augstas kvalitātes pasažieru pārvadājumu nodrošināšanā. Izmantojot šo jauno savienojumu, Baltijas valstis tiks pilnībā integrētas ES dzelzceļa tīklā”, uzrunas noslēgumā secināja Linkaits.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU