DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienībās ierodas rezerves karavīri

Šodien, 21. septembrī, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes bataljonos ierodas rezerves karavīri, lai piedalītos militāro mācību ciklā “Namejs 2020”.

Rezerves karavīru apmācības mērķis ir pēc iespējas ātrāk un efektīvāk integrēt papildspēkus bataljonu uzdevumu izpildē, ko 1. Rīgas brigāde militāro mācību ietvaros plāno veikt no 25. līdz 27. septembrim.

Pēc ekipējuma izsniegšanas rezerves karavīri dosies uz Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljonu, kur notiks vairāku dienu apmācība. Tās laikā rezerves karavīri atsvaidzinās kaujas šaušanas, lauka un pilsētas kaujas iemaņas, topogrāfiju un citas karavīram nepieciešamās zināšanas un prasmes.

Rezerves karavīri ir Latvijas pilsoņi, kas pilda dienestu Nacionālo bruņoto spēku rezervē. Rezerves karavīros ieskaita karavīrus, kas ir atvaļināti no profesionālā dienesta, zemessargus pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, Latvijas pilsoņus, kuri brīvpratīgi pieteikušies dienestam bruņoto spēku rezervē, kā arī jaunsargus, kuri sekmīgi nokārtojuši speciālo kursu vai valsts aizsardzības mācības noslēguma pārbaudījumus un devuši karavīra zvērestu.

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Militāro mācību cikla “Namejs 2020” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020” Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados –  notiks no 21. līdz 27. septembrim.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU