DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Pievērsīs pastiprinātu uzmanību ekonomikas atveseļošanās stratēģijas praktiskai īstenošanai

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti trešdien, 10.jūnijā, spriežot par Latvijas ekonomikas atjaunošanas plānu pēc koronavīrusa Covid-19 izraisītās krīzes, akcentēja, ka pievērsīs pastiprinātu uzmanību tā praktiskai īstenošanai.

“Svarīgi, lai tautsaimniecības stimulēšana un atveseļošanās notiktu pārdomāti un efektīvi, atbilstoši valdības pieņemtajai stratēģijai. Nav pieļaujama ad hoc resursu sadale," pēc sēdes uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ekonomikas ministrijas pārstāvji, iepazīstinot klātesošos ar sagatavoto ekonomikas atveseļošanās plānu, ieskicēja īstermiņā un vidējā termiņā izvirzītos mērķus, kā arī 2023.gadā iecerēto rezultātu – sasniegt 22 miljardus eiro eksporta apjomu.

Pārrunājot plānotos rīcības virzienus, tostarp spriežot par cilvēkkapitālam attīstāmajām prasmēm un inovācijām, komisijas locekļi uzsvēra, ka digitālo prasmju uzlabošanai jāpievēršas pastiprināti, gan pilnveidojot iedzīvotāju individuālās prasmes tehnoloģiju lietojumā, gan attīstot palīdzības mehānismus mazajiem uzņēmumiem darbam tiešsaistes vidē.

Arī ekonomikas ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka Latvijas uzņēmumi digitalizācijas jomā atpaliek – Latvijā pieejamā infrastruktūra ir viena no labākajām OECD valstu vidū, savukārt tās izmantošana – viena no vājākajām.

Tāpat klātesošie rosināja pilnveidot atbalstu ražojošajiem uzņēmumiem, tostarp izvērtējot iespēju rast atbalstu ražošanas izmaksu samazināšanai.

Ilgtspējīgas attīstības komisija tuvākajās sēdēs turpinās pārspriest sagatavoto ekonomikas atveseļošanās plānu, sacīja V.Dombrovskis.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU