Konsultatīvās padomes locekļi tikās, lai pārrunātu SIVA sniegtā unikālā pakalpojuma – Profesionālās piemērotības noteikšana – aktualitātes, izmēģinātu dažus no MELBA© & IDA© metodes testiem, kā arī lai diskutētu par SIVA Koledžas nākotnes perspektīvām saistībā ar plānoto augstākās izglītības iestāžu reformu.
Konsultatīvās padomes sēdes dalībniekiem vispirms tika sniegta informācija par SIVA īstenotā ESF projekta “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācijas nodarbinātībā un sabiedrībā” ietvaros iegādātās Eiropā pazīstamās darbspēju novērtēšanas metodes MELBA© & IDA© izmantošanu un ieguvumiem, bet pēc tam tika dota iespēja pašiem izmēģināt dažus no šīs metodes testiem. Konsultatīvās padomes locekļiem bija iespēja klātienē tikties arī ar vienu no profesionālās piemērotības noteikšanas grupām un viesoties prasmju programmas “Floristi” nodarbībā.
SIVA izglītības iestādes Latvijā ir unikālas ar to, ka sniedz saviem klientiem profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, pirms kura klientam tiek veikta profesionālās piemērotības noteikšana, kuras laikā SIVA speciālisti izvērtē personas vispārējās spējas un zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī veselības stāvokli un iesaka, kura no izglītības programmām personai ir vispiemērotākā. Profesionālās piemērotības noteikšanas ietvaros SIVA speciālisti izmanto arī MELBA© & IDA© metodi, lai palīdzētu klientiem noteikt savas kognitīvās spējas, psihomotorās prasmes, komunikācijas un darba prasmes.
Diskusijas laikā par SIVA Koledžas attīstības jautājumiem saistībā ar plānoto augstākās izglītības iestāžu reformu Konsultatīvās padomes locekļi atzina, ka SIVA sniegtais pakalpojums – Profesionālā rehabilitācija – ir ļoti lietderīgs un unikāls, jo tā ietvaros studentiem tiek sniegtas ne tikai zināšanas un prasmes kādā no studiju programmām, bet arī sociālais atbalsts un ārstnieciskie pakalpojumi, kas nostiprina un uzlabo studējošo veselības stāvokli. Ir nepieciešams arī turpmāk nodrošināt personām ar invaliditāti iespēju iegūt 1.līmeņa profesionālo augstāko izglītību profesionālās rehabilitācijas pakalpojuma ietvaros, tādējādi sekmējot personas iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū.