DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Uzlabo kontrolšāvienu veikšanas kārtību

Ministru kabinets šodien izdeva MK noteikumus "Kontrolšāvienu izdarīšanas kārtība un valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība", kas izstrādāti atbilstoši jaunā Ieroču aprites likuma prasībām.

Jāatgādina, ka atbilstoši jaunam Ieroču aprites likumam tika atcelta regulāra kontrolšāvienu izdarīšana pašaizsardzībai reģistrētiem šaujamieročiem reizi 5 gados, paredzot, ka turpmāk to vajadzēs veikt tikai vienu reizi – pirms šaujaierocis ir laists apritē. Tādējādi kontrolšāvienu izdarīšanas daudzums vairakkārt samazināsies. Nepieciešamība veikt kontrolšāvienus gadā turpmāk tiek prognozēta aptuveni 900-1000 šaujamieročiem gadā.

Valsts nodevas apmērs par kontrolšāvienu izdarīšanu paliek nemainīgs - 73,50 euro.

Minētie MK noteikumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras ievedīs Latvijas Republikā vītņstobra šaujamieroci (arī tā maināmo stobru) un tam paredzēto munīciju. Kā izņēmums ir ārvalsts pilsoņi, kuru uzturēšanās laiks Latvijas Republikā ar vītņstobra šaujamieročiem nav ilgāks par trim mēnešiem.

MK noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU