DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Notiks Centrālās vēlēšanu komisijas konference par vēlēšanu sistēmas attīstību

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Noslēdzot Eiropas Parlamenta vēlēšanu gadu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šā gada 6.decembrī rīkos konferenci “Vēlēšanas Latvijā: Eiropas Parlamenta vēlēšanu mācībstunda un attīstības iespējas”. Konferences iecere ir kopīgi ar pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu rīkošanā iesaistīto valsts un pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem izvērtēt līdzšinējo vēlēšanu pieredzi un aizsākt diskusiju par Latvijas vēlēšanu sistēmas attīstības stratēģiju nākamajai desmitgadei.

Konferencē CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa atskatīsies uz šā gada maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas līdz šim ir kalpojusi kā ceļa karte nākotnē veicamajiem darbiem.

“Vēlēšanu diena ir tikai redzamā mūsu darba daļa, gatavošanās vēlēšanām ir nepārtraukts process. Beidzoties vienām vēlēšanām, sākas gatavošanās nākamajām. Laikmeta un sabiedrības pieprasītās pārmaiņas ienāk arī vēlēšanu jomā, tādēļ mūsu kopīgs uzdevums ir  attīstīt un pilnveidot balsošanas iespējas, veidojot vēlēšanas Latvijā drošas, mūsdienīgas un ikvienam vēlētājam pieejamas,” uzskata CVK priekšsēdētāja K. Bērziņa.

Konferences darba kārtībā iekļauti arī vairāki citi aktuāli jautājumi, piemēram, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga konferencē iepazīstinās ar aktuālajiem vēlēšanu jautājumiem Saeimas dienas kārtībā, CVK sekretārs Ritvars Eglājs informēs par aktualitātēm 2021. gada pašvaldību vēlēšanu rīkošanā kontekstā ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu. Cert.lv vadītājas vietnieks Varis Teivāns stāstīs par to, kas jāņem vērā, ieviešot vēlēšanu tehnoloģijas un svarīgākajiem vēlēšanu kiberdrošības jautājumiem. Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde Elīna Pinto pastāstīs par pieredzi, rīkojot vēlēšanas ārvalstīs un vēlētāju ārvalstīs gaidām vēlēšanu kontekstā. Pieredzē, kā motivēt vēlētājus piedalīties vēlēšanās, dalīsies arī Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Zālīte. Savukārt Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis iepazīstinās ar savu redzējumu par interneta balsošanas priekšrocībām un riskiem.

Izteikt savus priekšlikumus un ierosinājumus Latvijas vēlēšanu sistēmas attīstībai nākamajiem desmit gadiem konferences dalībnieki varēs trijās darba grupās – “Latvijas vēlēšanu sistēmas attīstība 2030”, “Vēlēšanas ārvalstīs – problēmjautājumi un iespējamie risinājumi”, “Vēlētāju aktivitāte: kā panākt pozitīvas izmaiņas”.

Ikviens interesents konferenci varēs vērot tiešraidē CVK mājaslapā www.cvk.lv. Konferences sākums 6.decembrī plkst. 10.00. Pēc pasākuma CVK mājaslapā būs pieejams arī konferences videoieraksts.

Interesenti par konferences aktualitātēm var uzzināt arī CVK sociālo tīklu vietnē Facebook: https://www.facebook.com/events/646555035872533/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI