DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Aicinām uz diskusijām par saliedētu sabiedrību Olainē, Kandavā un Rīgā

Oktobrī, trīs Rīgas reģiona pilsētās - Olainē, Kandavā un Rīgā  - norisināsies Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotas iedzīvotāju diskusijas, kuras mērķis ir atrast jaunas idejas un pieejas sabiedrības saliedēšanai un palīdzēt tapt Saliedētības politikas pamatnostādnēm.

Kultūras ministrija ir sākusi politikas plānošanas dokumentu izstrādi, kas noteiks, kāda būs sabiedrības saliedētības politika Latvijā turpmākajos septiņos gados. Diskusiju mērķis ir panākt, lai šie dokumenti tiktu izstrādāti, balstoties uz iedzīvotāju vēlmēm, turklāt procesā iesaistot iedzīvotājus, kuri reprezentē sabiedrības portreta dažādību, tai skaitā, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda.

“Svarīgi, ka apspriešanas procesu daļēji organizē sabiedriskās organizācijas un pilsoniskās sabiedrības jomas eksperti, kuriem rūp izstrādājamo dokumentu kvalitāte un iekļaujošs process,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga. Diskusijas norisināsies visos Latvijas reģionos oktobrī, tās organizēs reģionālie NVO resursu centri.

Latvijas Pilsoniskā alianse diskusijas organizēs trīs Rīgas reģiona pilsētās: 10.oktobrī - Olainē, Olaines Jauniešu centrs "Popkorns", Veselības iela 7; 17.oktobrī  - Kandavā, Kandavas novada sociālajā dienestā, Jelgavas ielā 4a un 24.oktobrī - Rīgā, Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, Alberta ielā 13. Diskusijas vadīs Dace Akule, kurai ir daudzu gadu pieredze, strādājot pilsoniskās sabiedrības organizācijās, tai skaitā ar sabiedrības saliedētības jautājumiem. Viņa ir iniciējusi un īstenojusi Pilsoņu debates par integrāciju 2012.gadā pēc referenduma par krievu valodas statusu Latvijā. Tāpat Dace ir vadījusi Ekonomikas ministrijas darba grupu remigrācijas plāna izstrādei, lai palīdzētu labāk Latvijā atgriezties emigrējušajiem tautiešiem.

Aicinām Olaines novada aktīvos iedzīvotājus piedalīties iedzīvotāju diskusijās par saliedētu sabiedrību, lai kopīgi izvērtētu līdzšinējo saliedētības politiku un piedāvātu idejas saliedētākas sabiedrības veidošanai. Iedzīvotājus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu līdz 21.oktobrim.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga, bezpeļņas nevalstiskā jumta organizācija, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 132 biedrus, kas kopumā ir aptuveni 70 000 privātpersonas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU