DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. septembrī, 2019
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
3
3

Valmieras sākumskolā atvērta pirmsskolas grupiņa

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kad mazie kļūst par lielajiem jeb no šī mācību gada Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vecākās grupiņas bērni zinības apgūst Valmieras sākumskolas telpās, kas pielāgotas pirmsskolas vajadzībām.

“Valmierā turpina pieaugt izglītojamo skaits gan skolās, gan bērnudārzos. Šogad mācības Valmieras skolās un bērnudārzos  pavisam kopā uzsāka 5709 bērni. Ir iespējams uzņemt lielāku skolēnu skaitu vispārējās izglītības iestādēs, taču izteiktāk jūtams vietu trūkums pirmsskolas izglītības iestādēs. Vienlaikus mērķis ir un būs sniegtās izglītības kvalitāte un individuālā pieeja, lai varētu attīstīt katra talantus un sekmēt izaugsmi. Tāpēc meklējām risinājumu un šogad atvērām jaunu pirmsskolas grupiņu Valmieras sākumskolā, kad bērni jau pirmsskolas pēdējā gadā darbojas skolas vidē. Jau šobrīd esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no vecākiem. Arī iepriekšējos gados esam atvēruši jaunas grupiņas jau esošajās ēkās, jo līdz ar pilsētas attīstību palielinās arī bērnu skaits,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Lai nodrošinātu iespēju apmeklēt bērnudārzu visiem Valmierā deklarētiem bērniem, 2019.gada pavasarī Valmieras Izglītības pārvalde, izvērtējot vecāku saņemto iesniegumu skaitu un demogrāfisko tendenci, kas liecina, ka tuvākajos gados gaidāms bērnu skaita pieaugums, kopīgi ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību izstrādāja pilotprojektu, kurā vecākās grupiņas bērni zinības apgūst skolas telpās. Pilotprojektu izdevies realizēt, pateicoties pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” bērnu vecāku, personāla, vadītājas Sarmītes Bukavas un Valmieras sākumskolas direktores Ingas Zariņas-Bojāres atsaucībai un atvērtībai jaunām idejām,” norāda Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Solvita Andžāne, piebilstot, ka šis nav viena gada projekts, un cer, ka šāda prakse varētu tikt īstenota arī turpmāk.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vadītāja Sarmīte Bukava uzskata, ka  pirmsskolas vecuma bērniem šis pilotprojekts ir iespēja ne tikai vienmērīgi adaptēties skolas videi, bet arī iepazīt savu nākamo iespējamo skolu. “Saņemot piedāvājumu no Valmieras Izglītības pārvaldes, to rūpīgi izvērtējot, apspriežoties ar kolektīvu, aptaujājot bērnu vecākus, kopīgi tam piekritām. Valmieras sākumskolas direktore Inga Zariņa-Bojāre skolas 1.stāvā laipni ierādīja telpas netālu no sporta zāles, ko ar Valmieras Izglītības pārvaldes atbalstu varējām sākt pielāgot pirmsskolas vajadzībām, lai bērniem nodrošinātu ierasto režīmu – nodarbības, pastaigas un aktivitātes svaigā gaisā, maltīti trīs reizes dienā un pusdienlaika gulēšanu.  Ir iegādātas mēbeles, mīkstais inventārs un citas nepieciešamās lietas, lai pirmsskolas vecuma bērniem varētu nodrošināt visu nepieciešamo pilnvērtīgai attīstībai. Šī gada 28.augustā Valmieras sākumskolā bērnu vecākiem tika rīkota Atvērto durvju diena, lai iepazīstinātu ar mācību procesu jaunajās telpās, savukārt jau 2.septembrī “Pūcītes” grupiņas bērni piedalījās svinīgajā Zinību dienas pasākumā un tika iepazīstināti ar skolas kolektīvu. Jāsaka, ka skolā tiekam ļoti draudzīgi uzņemti. Lielākie skolas bērni tur rūpi, pieskata un palīdz mazākajiem. “Pūcītes” bērniem būs iespēja piedalīties arī kādā mācību stundā, lai izzinātu mācību procesu un noskaidrotu, ko nozīmē būt skolēnam, kā arī bērni varēs apmeklēt skolas piedāvātās interešu izglītības nodarbības,” stāsta S.Bukava. Bērnudārza “Buratino” vadītāja atklāja, ka grupiņai nosaukums “Pūcītes” dots apzināti, jo arī Valmieras sākumskolas logo ir attēlota pūce.

Ernesta mamma Dace Kuplā pirmsskolas grupiņas iekļaušanai skolā saskata vairākas priekšrocības. “Kad bērnudārza vadītāja un audzinātājas iepazīstināja ar šo ideju, saskatīju to, kā ļoti lielu ieguvumu. Man ir trīs bērni – viena meita mācās Valmieras Valsts ģimnāzijā, otra meita – Valmieras sākumskolā, bet dēls ir vēl pirmsskolā. Līdz ar grupiņas atvēršanu Valmieras sākumskolas telpās dēlu varu vest uz bērnudārzu kopā ar vecākajām māsām. Domāju, ka bērniem daudz vieglāk pielāgoties vides maiņai ir tāpēc, ka ar viņiem kopā ir tās pašas skolotājas un skolotāju palīgs, kuri bija iepriekšējās bērnudārza telpās. Nodarbībām tiek piedāvāts izmantot skolas infrastruktūru, padarot tās interesantākas – bērni var darboties skolas amfiteātrī, bibliotēkā, tāpat izmantot arī netālu esošo Ģīmes dabas taku. Pavisam tuvu atrodas arī Putriņu mežs un Dzelzs tilts pār Gauju, kur mazie pirmsskolēni audzinātāju pavadībā varēs doties pastaigās un izzināt dabu. Semināra ielā, kas ir salīdzinoši tuvu Valmieras sākumskolai, ir rotaļlaukums, kur bērni, aktivitāšu dažādošanai, varēs doties spēlēties.”

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Izglītības pārvaldes pateicas visām iesaistītajām pusēm par iespēju īstenot pilotprojektu un radīt bērniem piemērotus apstākļus pasaules izzināšanai!

 

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI