DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija ieinteresēta aktīvā politiskajā dialogā un ciešā ekonomiskajā sadarbībā ar Indonēziju

2019. gada 19. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes laikā Indonēzijā tikās ar Indonēzijas ārlietu ministri Retno Marsudi (Retno Lestari Priansari Marsudi), lai pārrunātu divpusējās attiecības un aktualitātes reģionā, kā arī sadarbību tādos starptautiskos formātos kā ANO, ASEM un ES-ASEAN dialogs.

E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta aktīvā un regulārā divpusējā politiskajā dialogā un vēlas sekmēt ekonomisko sadarbību, kā arī augsta līmeņa vizīšu apmaiņu. Ministrs pauda gandarījumu par līdzšinējām abu valstu Ārlietu ministriju politiskajām konsultācijām un apliecināja Latvijas gatavību nākamajam konsultāciju raundam. “Latvija vēlas stiprināt divpusējās attiecības ar Indonēziju, kā arī sadarbību starptautiskajās organizācijās. Esam ieinteresēti sekmēt tirdzniecības plūsmu pieaugumu,” apliecināja E. Rinkēvičs.

Pārrunājot jautājumu par līgumtiesisko bāzi, E. Rinkēvičs norādīja uz Latvijas interesi noslēgt līgumu par nodokļu dubultas aplikšanas novēršanu. Tāpat Latvija ir gatava parakstīt līgumu kultūras un radošo industriju jomā.

Latvijas uzņēmējiem ir interese par Indonēzijas tirgu gan tādā tradicionālā eksporta nozarē kā kokrūpniecība, gan informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, kuras iegūst arvien pieaugošu nozīmi. Vēlmi attīstīt sadarbību apliecinājušas arī Latvijas augstskolas, kuras labprāt piesaistītu Indonēzijas studentus un veidotu kopīgus projektus.

E. Rinkēvičs atzīmēja ES-Indonēzijas dialoga nozīmi un norādīja, ka Latvija atbalsta ES-Indonēzijas Brīvās tirdzniecības nolīguma noslēgšanu, lai sekmētu sabalansētu tirdzniecības izaugsmi.

Sarunā ar Pārstāvju palātas priekšsēdētāja vietnieku Ututu Adianto (Utut Adianto) E. Rinkēvičs uzsvēra parlamentārās sadarbības nozīmi. Saeimas deputātu grupa sadarbībai ar Indonēzijas parlamentu liecina par Latvijas parlamentāriešu interesi veidot ciešākus kontaktus ar kolēģiem Indonēzijā. Tāpat amatpersonas pārrunāja iespējas veidot aktīvāku vizīšu apmaiņu, īpaši starpparlamentārajā līmenī, pauda pārliecību, ka aktīvs politiskais dialogs sekmē arī ekonomiskās sadarbības attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU