DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vienotais tirgus var būt Eiropas Savienības superspējas pamatā

Lai veicinātu Eiropas Savienības globālo konkurētspēju, kā arī novērstu iedzīvotāju neapmierinātību, galvenā uzmanība jāpievērš vienotā tirgus stiprināšanai, otrdien, 18.jūnijā, Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru augstākā līmeņa vadītāji vienojās tikšanās laikā Briselē, apspriežot Eiropas Savienības stratēģiju 2019.-2024.gadam, ko plānots apstiprināt šonedēļ plānotajā Eiropadomes sēdē Briselē.

EUROCHAMBRES, kas apvieno Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un kura biedrs ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aktīvi iesaistījās 2019.gada pavasarī notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, izstrādājot kampaņu #Chambers4EU, tādējādi aicinot iedzīvotājus doties uz vēlēšanām, lai izdarītu savu izvēli par deputātiem, kuri pārstāvēs katru no dalībvalstīm. Kampaņas ietvaros tika skaidroti tādi būtiski Eiropas Savienības jautājumi kā klimata pārmaiņas, drošība, migrācija, konkurētspēja un citi. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera 22.maijā organizēja Eiropas Parlamenta deputātu amata kandidātu debates Rīgā, diskutējot par Latvijas uzņēmējiem nozīmīgiem jautājumiem un turpmāku sadarbību kopējās Eiropas Savienības uzņēmējdarbības vides uzlabošanā. Savukārt otrdienas biedru sanāksmē Eiropu pārstāvošās Tirdzniecības un rūpniecības kameras aicināja Eiropas Savienības līderus ieviest ambiciozu, taču reālistisku stratēģiju, lai cīnītos ar starpvalstu izaicinājumiem, stiprinot vienotā tirgus būtību.

Apkopojot galvenos asamblejas laika izteiktos viedokļus, EUROCHAMBRES prezidents Kristofs Leitls (Christoph Leitl) akcentēja vienotā tirgus lomu, ieviešot sagatavoto stratēģiju: “Ja Eiropas Savienība vēlas saglabāt savu lomu pasaulē, mums ir jāstrādā kopā, lai spētu reaģēt uz globālām problēmām un rast tām risinājumus. Vienotais tirgus ir ļoti būtisks Eiropai, tās konkurētspējai, stabilitātei un ietekmei, nodrošinot visas savienības ietekmi globālā līmenī. Pašreiz mums ir jādara vairāk, lai noteiktās četras brīvības (brīva preču, pakalpojumu, kapitāla un personu pārvietošanās) ir ne tikai politiska apņemšanās, bet nodrošinātu jūtamas priekšrocības mūsu uzņēmējiem un pilsoņiem.”

EUROCHAMBRES aprīlī vērsās pie Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska, norādot, ka jaunās stratēģijas darba kārtības pamatā jābūt progresam vienotā tirgus stiprināšanai.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis norāda, ka mērķtiecīgi jāturpina darbs pie vienotā tirgus stiprināšanas, lai uzlabotu kopējo kunkurētspēju globālajā tirgū: “Ikviens eiro, ko varam nopelnīt ar eksporta palīdzību, stiprina Latvijas ekonomiku. Eiropas vienotais tirgus ir mūsu attīstību veicinošs instruments, tādēļ arī mēs kā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijā aicinām stiprināt šo iniciatīvu gan politiskā, gan praktiskā veidā. Ceram, ka arī jaunievēlētie Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā, pievienosies mums kā uzņēmējiem šajā darbā.”

Saite uz EUROCHAMBERS 2019.gada aprīlī Eiropadomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam nosūtīto vēstuli: http://bit.ly/agenda2019-24  

      

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

EUROCHAMBRES ir Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācija, apvienojot 26 Eiropas Savienības valstu kameras, bet kopumā 43 valstu kameru asociācijas un divas starptautiskas kameru organizācijas. Tā ir viena no lielākajām uzņēmējdarbības pārstāvju organizācijām Eiropā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU