DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
2
2

Latvijas diasporas locekļi varēs norādīt papildu adresi Latvijā vai ārvalstī

Otrdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”, kas paredz, ka persona, kurai ir norādīta adrese ārvalstī, būs atļauts norādīt vienu papildu adresi vai nu Latvijā, vai ārvalstī.

Grozījumi tika izstrādāti, lai īstenotu Diasporas likumā paredzēto, - lai atvieglotu remigrāciju, diasporas locekļiem ir tiesības papildus dzīvesvietas adresei ārvalstī norādīt vienu papildus adresi Latvijā. Papildu adrese  Latvijā diasporas locekļiem tiesisko seku ziņā būs uzskatāma par līdzvērtīgu deklarētajai dzīvesvietas adresei Latvijā attiecībā uz bērnu uzņemšanu vispārējās izglītības iestādēs, arī pirmsskolas izglītības iestādēs, un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī citos normatīvajos aktos paredzētos gadījumos.

Grozījumi paredz, ka personai, kurai ir deklarētā dzīvesvieta Latvijā, turpmāk varēs norādīt tikai vienu papildu adresi, ko varēs norādīt ne tikai Latvijā, kā tas ir šobrīd, bet arī ārvalstī, kā arī to mainīt vai izbeigt.

Jāpiebilst, ka līdz šim personai varēja būt neierobežots papildu adrešu skaits, un bieži vien persona, iesniedzot dzīvesvietas deklarēšanas veidlapu, nenorāda precīzu uzturēšanās laiku papildu adresē. Tāpat sākotnēji tika norādītas vairākas adreses, kas laika gaitā zaudēja aktualitāti, bet, tā kā tās varēja precizēt tikai, iesniedzot jaunu dzīvesvietas deklarāciju, tad personas bieži vien negribēja formāli pārdeklarēties, precizējot ziņas par papildu adresēm. Tādējādi tika veicināta neaktuālu ziņu esamība Iedzīvotāju reģistrā.

Likuma grozījumi stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU