DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Pie skolēniem nonāk medijpratībā izglītojošs video „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators”

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No šodienas Latvijas un diasporas skolēniem ir iespēja noskatīties medijpratībā izglītojošu video, kas tapis pēc Solvitas Denisas-Liepnieces grāmatas „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators” motīviem. 11 minūtes ilgajā video apmēram 9 līdz 11 gadus veciem bērniem izstāstīta aina no Vilka dzīves, viņam sagrozot ierakstu Vikipēdijā un citā veidā manipulējot ar informāciju. Video mērķis ir izglītojoša un izklaidējoša stāsta veidā bērniem palīdzēt apzināties riskus informatīvajā vidē un mācīties kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto.

Video elektroniski ir nosūtīts uz visām skolām Latvijā, kā arī apmēram 110 latviešu diasporas nedēļas nogales skolām. Aicinām pedagogus kopā ar 3. – 5. klašu skolēniem noskatīties video un to pārrunāt vēl līdz šā mācību gada beigām. Ikvienam interesentam video noskatāms Youtube platformā, kā arī Kultūras ministrijas, British Council pārstāvniecības Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) interneta vietnēs un sociālajos tīklos.

Vilka manipulatora ļaunos nolūkus un to atmaskošanu izspēlē LKA 4. kursa studenti, topošie aktieri Una Eglīte, Rūdolfs Apse un Mārtiņš Gailis. Video tapšanā piedalījās režisore Elza Gauja, operators Mārtiņš Jurevics un montāžas režisors Jurģis Ločmelis.

Video izveide ir daļa no British Council pārstāvniecības Latvijā, Kultūras ministrijas un LKA sadarbības projekta, kura mērķis ir veicināt Latvijas skolēnu medijpratību. Eiropas Medijpratības nedēļas ietvaros Nacionālajā Mākslu vidusskolā jau notika interaktīvs uzvedums 3. – 5. klases skolēnu medijpratības stiprināšanai. Līdz mācību gada beigām paredzēts viesoties vēl vairākās Latvijas skolās.

Ideja par grāmatas „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators” iedzīvināšanu video formātā, lai nodrošinātu iespēju ikvienam Latvijas skolēnam augt medijpratības zinībās, radās iedzīvotāju lielās intereses dēļ, kā arī vērojot bērnu atsaucību, kad stāsts tika uzvests teatralizēta uzveduma veidā grāmatas atvēršanas pasākumā šā gada sākumā.

Ar Kultūras ministrijas un Vidzemes Augstskolas atbalstu veidotā Solvitas Denisas-Liepnieces grāmata „CAPS un CIET jeb Vilks manipulators” pieejama 700 Latvijas publiskajās bibliotēkās. Elektroniski tā lasāma Kultūras ministrijas tīmekļa vietnē, medijpratības iniciatīvas „Pilna doma” tīmekļa vietnē, portāla LSM Bērnistabā https://www.lsm.lv/temas/caps-un-ciet-jeb-vilks-manipulators/ un LNB tīmekļvietnē „Lasāmkoks”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU