DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Precizē higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

Šodien, 9.oktobrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas sagatavotais noteikumu projekts, kas precizēs higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai ar mērķi mazināt infekciju slimību izplatīšanās risku procedūru laikā.

Noteikumu projekts izstrādāts ar mērķi nodrošināt drošākus skaistumkopšanas pakalpojumus patērētājiem. Līdz ar noteikumu projekta apstiprināšanu apvienotas un precizētas esošās higiēnas prasības kosmētikas kabinetiem un frizētavām, kā arī noteikts zema, vidēja un augsta inficēšanas riska instrumentu iedalījums un definēts augsta riska pakalpojums.

Tāpat noteikumu projekts nosaka higiēnas prasības mobilajiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, paredzot augsta riska pakalpojumu sniegšanu tikai speciāli šim mērķim iekārtotās telpās vai vietās.

Daļai no prasībām (instrumentu tīrīšanas, dezinfekcijas un sterilizācijas plāna izstrādei, uzskaites nodrošināšanai par instrumentu dezinfekciju un sterilizāciju, aizliegumam lietot ultravioleto staru iekārtas instrumentu sterilizācijas procesam, apmācību programmas par higiēnas prasībām apgūšanai) noteikts viena gada pārejas periods, ļaujot pakalpojumu sniedzējiem pielāgoties to izpildei līdz 2019.gada 1.oktobrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU