“Ražošanas un rūpniecības uzņēmumiem ir jābūt valsts ekonomikas mugurkaulam, tāpēc šo uzņēmumu konkurētspēja un eksporta jaudas ir jāstiprina un tā ir mana kā ekonomikas ministra prioritāte. Sadarbībā ar nozares asociācijām un ekspertiem esam vienojušies par atbalsta pasākumu virkni darbaspēka pieejamības un konkurētspējīgu energoresursu cenu nodrošināšanai, kā arī inovācijas stiprināšanai. Izpildot abu pušu apņemšanās, mēs tuvāko trīs gadu laikā būsim investējuši 1,2 miljardus eiro ražotņu modernizācijā, palielinājuši rūpniecības eksporta apjomus līdz 1 miljardam eiro, ieguldījuši 67 miljonus eiro pētniecībā un attīstībā un paaugstinājuši kvalifikāciju 8400 nodarbinātajiem,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.
Memorands, kas ir viens no Rūpniecības atbalsta programmas galvenajiem pasākumiem, ietver valsts apņemšanos īstenot vairāku pasākumu kopumu rūpniecības atbalstam un vietējās rūpniecības un ražošanas uzņēmumu konkurētspējas celšanai, tostarp darbaspēka pieejamības veicināšanai, inovācijas attīstībai un konkurētspējīgu energoresursu cenu nodrošināšanai. Savukārt rūpniecības sektora uzņēmēji apņemas tuvāko trīs gadu laikā veikt nozīmīgas investīcijas uzņēmumu produktivitātes kāpināšanā, pētniecībā un attīstībā (inovācijās), palielinot eksporta apjomus un nodrošinot kvalifikācijas paaugstināšanu nodarbinātajiem.
Memorandu par Latvijas rūpniecības attīstību parakstīja:
- Ekonomikas ministrija;
- Latvijas Darba devēju konfederācija;
- Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera;
- Būvmateriālu ražotāju asociācija;
- Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija;
- Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija;
- Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija;
- Latvijas Kokrūpniecības federācija;
- Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (pievienosies memorandam pēc tam, kad asociācijas vadība atgriezīsies no gada nozīmīgākās mašīnbūves nozares izstādes – Hannover Messe).
Lai nodrošinātu to, ka memorands atspoguļo aktuālos tautsaimniecības izaicinājumus, Ekonomikas ministrija divas reizes gadā organizēs tikšanos ar memoranda parakstītājiem, lai izvērtētu Rīcības plānā ietverto mērķu un uzdevumu izpildes progresu un nepieciešamības gadījumā precizētu Rīcības plānu.