Virtuālās izstāde veidota kā 30. novembra un 8. decembra notikumu hronika, kurā apmeklētāji soli pa solim var izsekot traģiskajiem notikumiem Rumbulā. Izstādē arī vēstīs par ebreju vēsturi Latvijā pirms holokausta un Rumbulas piemiņas pakāpenisku veidošanos. Izstādē izmantotas daudzveidīgas dokumentālas liecības: fotogrāfijas, plakāti, atmiņu stāsti un dokumenti. Virtuālā izstāde latviešu un angļu valodā būs pieejama Latvijas Okupācijas muzeja interneta vietnē www.okupacijasmuzejs.lv.
Virtuālās izstādes atvēršana notiks piektdien, 8. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7. Atvēršanas pasākumā tiks prezentēta arī muzeja Izglītības nodaļas sagatavotā skolēnu nodarbība "Ebreju vēsture Latvijā un holokausts", kas paredzēta 9.-12. klašu skolēniem. Jaunās nodarbības mērķis ir palīdzēt jauniešiem izprast cilvēka dzīvības vērtību un sabiedrības attieksmi un rīcību holokausta laikā Latvijā. Kāpēc bija glābēji? Kāpēc bija malā stāvētāji? Kāpēc citi sadarbojās ar nacistu varas iestādēm un piedalījās noziegumā? Izmantojot šo skaudro vēstures mācību, skolēni tiks mudināti būt aktīviem pilsoniskās sabiedrības locekļiem un iestāties pret diskrimināciju.
Atceroties un, pieminot masveida ebreju iznīcināšanu, pasākuma noslēgumā tiks nolasīti fragmenti no Otrā pasaules kara un holokausta Latvijā aculiecinieku dienasgrāmatām un memuāriem.
Virtuālā izstāde un skolēnu nodarbība tapusi ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Rīgā atbalstu.