DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
PAZIŅOJUMS

Informējam, ka 17. un 18. maijā ir iespējami īslaicīgi tīmekļvietnes darbības traucējumi saistībā ar plānotajiem sistēmas uzlabojumiem. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

TĒMAS
05. septembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LTRK parakstījusi līgumu ar Kazahstānas “Astana Expo 2017” rīkotājiem par dalību izstādē

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) piektdien, 2. septembrī Satiksmes ministrijā parakstīja oficiālu līgumu ar Kazahstānas “Astana Expo 2017” rīkotājiem par Latvijas dalību izstādē.

Līgumu parakstīja "Expo 2017" komisārs Rapils Zašibajevs no Kazahstānas un LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kurš arī ar valdības piekrišanu kļuvis par izstādes komisāru Latvijā. Pasākumā piedalījās arī Satiksmes ministrs Uldis Augulis un Kazahstānas vēstnieks Bauržans Muhamedžanovs.

Uldis Augulis atzina, ka līguma parakstīšana ir apliecinājums tam, ka Latvija kļuvusi par nozīmīgu sadarbības partneri Kazahstānai, tādejādi prezentējot kā uzņēmējdarbību, tā arī pašu valsti plašā mērogā. Dalība "Expo 2017" uzskatāma par vēlamu, jo tranzīta pakalpojumi Latvijā veido lielāko pienesumu  no kopējā IKP – 10% apmērā. Satiksmes ministrs novēlēja LTRK valdes priekšsēdētājam Jānim Endziņam veiksmi svarīgā uzdevuma izpildē, nodrošinot valstij pozitīvu reklāmu Kazahstānā un citur pasaulē.

"Expo 2017" komisārs Rapils Zašibajevs un Kazahstānas vēstnieks Bauržans Muhamedžanovs atzinīgi vērtē uzsākto sadarbību un apsveica ar līguma parakstīšanu. Abi pārstāvji uzskata, ka Latvijai ir ko parādīt pasaulei. Izstādes organizēšana un piedalīšanās tajā sniedz iespēju nodibināt draudzīgas starpvalstu attiecības, kā arī izveidot unikālus sakarus.

"Expo 2017" komisārs Latvijā Jānis Endziņš izteica pateicību valdībai par atbalstu un pauda gandarījumu par Zašibajeva iespēju ierasties parakstīt nozīmīgo līgumu te pat Latvijā. Endziņš iespēju atkārtoti iesaistīties organizēšanā, pie tam ar tik vērienīgu sadarbību, vērtē kā lielu izaicinājumu valsts attīstībā. Nevar noliegt, ka šī sadarbība veicinās arī biznesa sakaru veidošanu uzņēmēju starpā.

Jau minēts, ka ir uzsākts darbs pie izstādes stenda izveides, veikti aprēķini, cik būs nepieciešami līdzekļi, lai Latvija veiksmīgi startētu pasākumā, izstrādāta koncepcija un visaptveroša programma. Ņemot vērā to, ka valsts finansiāli dalībai "Astana Expo 2017" atbalstu nesniedz, būtiski piesaistīt uzņēmumus, kuri ieinteresēti piedalīties pasākumā, kā arī veikt finansiālo ieguldījumu.

Latvijas stenda konceptuālais nosaukums - "Tikšanās vieta Latvija - enerģija ir mūsu dabā" ("Meeting Point Latvia - Energy is in our Nature"). Ar šo nosaukumu tiek akcentētas Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma priekšrocības un iespējas radīt pievienoto vērtību, ko sniedz Latvijas uzņēmumi un augsta līmeņa eksperti dažādās nozarēs.

Izstāde no 2017.gada 10.jūnija līdz 10.septembrim norisināsies Astanā, Kazahstānā.

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI