Kopējais programmas budžets pēc grozījumiem ir 23,3 miljoni eiro. Kopumā atbalstu programmas ietvaros saņems vismaz 197 uzņēmumi. Šīs izmaiņas palīdzēs veicināt sadarbību starp zinātni un uzņēmējdarbību, stiprinot inovāciju vidi Latvijā un palielinot iespējas radīt konkurētspējīgus produktus un tehnoloģijas gan vietējam, gan starptautiskajam tirgum.
Ekonomikas ministrijas izstrādāto grozījumu noteikumos par Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam pasākumu “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” mērķis ir nodrošināt atbalstu tehnoloģiju pārneses komercializācijai lielāka apmēra projektiem, palielināt iepazīšanās vaučera slieksni, nodrošināt atbalstu zinātniskajām institūcijām un uzņēmumiem jaunu, komercializējamu produktu vai tehnoloģiju izstrādei
Tiks piešķirts lielāks finansējums gan jau esošiem, gan jauniem atbalsta veidiem, lai palīdzētu pārvērst jaunas, komercializējamas idejas tehnoloģiskos risinājumos un produktos, kurus var izmantot uzņēmējdarbībā.
Paredzēts ieviest jaunu atbalstu līdz 300 000 eiro apmērā uzņēmumiem un zinātniskajām institūcijām, kas strādā pie inovatīvu un tirgū izmantojamu risinājumu attīstīšanas. Šis finansējums paredzēts dažādiem attīstības posmiem – sākot no pētījumu un prototipu izstrādes līdz pat testēšanai, dizainam, licencēšanai un dalībai starptautiskās izstādēs.
Tāpat paredzēts atbalsts līdz 150 000 eiro zinātniski ietilpīgiem jaunuzņēmumiem, lai stiprinātu uzņēmumus, kuri attīsta idejas, kas radušās sadarbībā ar zinātniskām institūcijām. Finansējumu varēs izmantot darbinieku algām, materiāliem, prototipu izstrādei un arī dalībai izstādēs un tirdzniecības misijās ārvalstīs.
Vienlaikus atbalsta programmā tiks palielināts iepazīšanās vaučera slieksnis – no 5000 līdz 10 000 eiro –, lai nodrošinātu lielāku finansējuma apmēru jaunu produktu vai tehnoloģiju izstrādei sadarbībā ar zinātniskajām institūcijām. Tāpat paplašināts atbalstāmo darbību loks uzņēmumiem inovāciju iepirkuma ietvaros izstrādājamiem jauniem produktiem un to komercializācijai – pasūtītāja vajadzībām jau radītu inovācijas rezultātu pielāgošanai, kā arī pilotprojektu izveidei un aprobācijai.