DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2015
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājumu noslēdz Latvijas prezidentūras programmu Īrijā

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas vēstniecība Īrijā informē:
30. jūnijā Dublinā vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals pasniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājumu Dublinas pilsētas bibliotēkas direktora vietniekam Brendanam Tīlingam (Brendan Teeling). Dāvinājuma mērķis ir popularizēt zināšanas par Latvijas valsti un kultūru, padziļināt izpratni par Latvijas vēsturi, it īpaši 20. gadsimtā. Dāvinājuma tika pievienotas arī muzeja „Ebreji Latvijā” dāvātās grāmatas.

Vēstnieks iepazīstināja ar dāvinājumu un aicināja direktora vietnieku B. Tīlingu apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā, lai iepazītos ar tās krājumiem un jauno ēku, kā arī abi vienojās par turpmāku regulāru sadarbību Latvijas un Īrijas kultūras sakaru veicināšanai.

Grāmatu dāvinājums ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta un Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopīga projekta "Grāmatu nodošana citvalstu bibliotēkām" pasākums. Dublinas pilsētas bibliotēkai tika uzdāvinātas grāmatas angļu valodā par Latvijas vēsturi, tai skaitā par Latvijas neatkarības atgūšanu, grāmatas par latviešu valodu, tās statusu un lietojumu, Latviešu literatūras antoloģija un latviešu tautasdziesmas ar parindeņu tulkojumiem.

Dāvinājums noslēdz plašo un daudzveidīgo Latvijas prezidentūras kultūras un publiskās diplomātijas programmu Īrijā, kurā sešu mēnešu garumā Īrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Latvijas kultūru un mākslu, kā arī informēta par vēsturi un tradīcijām. Programmā bija iekļautas septiņas izstādes: "Kas dzintaram vēl padomā?", "PROUD LATVIA - Latvijas dizaina veiksmes stāsti", LMA absolventu un pasniedzēju izstāde "Graduation", fotoizstāde "Sports Latvijā" un "Latvijas traģēdija.1941", kas tika izstādīta četrās Īrijas pilsētās. Pavasarī Dublinā un Vaterfordā (Waterford) tika eksponēta izstāde "Vikingu laiki Latvijā".  Savukārt jūnijā Dublinā tika atklāta Latvijas dizaina un mūsdienu tautas lietišķās mākslas priekšmetu kolekcija "Laika zīmes" kopīgā Baltijas valstu izstādē "Baltijas saites" (Baltic Links).

Maija sākumā ar prezidentūras atbalstu notika vērienīgi Trešie Latviešu Kultūras svētki Īrijā, un Dublinā tika organizēts seminārs "Tautas traģēdija Otrajā pasaules karā". Kultūras programmā tika izrādītas arī divas filmas – Normunda Puča režisētā dokumentālā spēlfilma "Segvārds Vientulis" Dublinā un Limerikā (Limerick), un Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem "Akmeņi manās kabatās", kā arī Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Mollija saka: jā".

Programmā ar vairākiem koncertiem piedalījās arī viesmākslinieki no Latvijas: Latvijas Radio koris, koris "Madona", folkloras "Trio Šmite Kārkle Cinkuss" un vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Baloži".

Kultūras un publiskās diplomātijas programmu Īrijā organizēja Latvijas vēstniecība ar Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta atbalstu. Prezidentūras kultūras programma ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Foto: https://www.flickr.com/photos/latvianmfa/sets/72157622090944709

Latvijas vēstniecība Īrijā
 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI