DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

ASV vēstniecība aicina vidusskolēnus piedalīties FLEX programmā

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
ASV vēstniecība Rīgā informē:
Organizācijas Amerikas starptautiskās izglītības padome (American Councils for International Education) vārdā ASV vēstniecība Latvijā aicina vidusskolēnus, kas atbilst programmas prasībām, pavadīt mācību gadu ASV Nākotnes līderu apmaiņas (Future Leaders Exchange; FLEX) programmas ietvaros. Pieteikšanās termiņš ir 2016. gada 18. oktobris.

FLEX ir pilnībā apmaksāta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm viena mācību gada ietvaros, ko 1992. gadā izveidoja ASV Kongress. Stipendijas saņēmēji pavadīs mācību gadu, dzīvojot amerikāņu viesģimenē un mācoties ASV vidusskolā. Piedalīties konkursā tiek aicināti arī skolēni ar invaliditāti: katru gadu uz ASV dodas ap 20 skolēnu ar invaliditāti. Līdzšinējo 24 gadu laikā ASV Valsts departamenta finansētā programma ir nodrošinājusi stipendijas vairāk nekā 24 000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas.

Konkursam var pieteikties skolēni ar Latvijas pilsonību, kuri šobrīd mācās 9. vai 10. klasē un ir dzimuši laika posmā no 1999. gada 15. jūlija līdz 2002. gada 15. jūlijam. Skolēniem skolā ir jāapgūst angļu valoda, viņiem jābūt tiesīgiem saņemt ASV vīzu, un skolēni pēdējo piecu gadu laikā ASV nedrīkst būt pavadījuši ilgāk par 3 mēnešiem.

Kandidātu izvērtēšanu, atlasi, informatīvos pasākumus un ceļojuma dokumentus FLEX programmas ietvaros organizē Amerikas starptautiskās izglītības padome (American Councils for International Education). Padome uzrauga vairāk nekā 30 apmācību un apmaiņas programmas, ieskaitot vairākas ASV valdības programmas vidusskolēniem, studentiem, skolotājiem un profesoriem.

Lai pieteiktos, lūdzu, aizpildiet tiešsaistes pieteikuma formu: https://ais.americancouncils.org/flex

Lai saņemtu papildinformāciju, lūdzu, sazinieties ar programmas vadītāju Latvijā Lauru Lucauu, tālrunis 29299906, e-pasts: latvia@americancouncils.eu.

 

ASV vēstniecība Rīgā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI