DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2015
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika
1
1

Vēstniecībā Īrijā diskutē par cilvēktirdzniecību un fiktīvām laulībām

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā informē:
5. jūnijā Latvijas vēstniecībā Dublinā notika tikšanās ar Eiropas Komisijas atbalstītā projekta “Novēršot cilvēku tirdzniecību un fiktīvās laulības: daudznozaru risinājums” (HESTIA) partneriem. Tikšanās laikā projekta partneri apsprieda aktuālo situāciju un risinājumus cilvēktirdzniecības novēršanai fiktīvajās laulībās Eiropas Savienībā. Tikšanās dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas vēstniecības Īrijā pieredzi, saskaroties ar cilvēktirdzniecības gadījumiem fiktīvo laulību formā. Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Iekšlietu ministrijas pārstāve Lāsma Stabiņa un NVO „Patvērums „Drošā māja” valdes priekšsēdētāja Sandra Zalcmane.

Latvija kopā ar Lietuvu, Igauniju, Somiju, Slovākiju un Īriju jau kopš šā gada janvāra kopīgi īsteno projektu, lai, izprotot cilvēku tirdzniecības formas un novēršanas iespējas, palīdzētu upuriem un mazinātu jaunus gadījumus.

Projekta pieteikumu Iekšlietu ministrija sadarbībā ar biedrību "Patvērums "Drošā māja"" izstrādāja 2013. gadā. Pēc iesniegšanas Eiropas Komisijas izsludinātajā projektu konkursā par cilvēku tirdzniecības novēršanu tas bija viens no 13 projektiem, kurš ieguva EK finansējumu. Projekta asociētais partneris ir Latvijas Ārlietu ministrija.

Projekta HESTIA sadarbības partneri: NVO "Patvērums "Drošā māja"" (Latvija), NVO "Mittetulundusühing "Living for Tomorrow"" (Igaunija); NVO "Caritas Lithuania" (Lietuva); Īrijas imigrantu padome (Immigrant Council of Ireland) (Īrija); Slovākijas Republikas Iekšlietu ministrija (Slovākija); Noziedzības novēršanas un kontroles Eiropas institūts pie Apvienotajām Nācijām (HEUNI) (Somija). Projekta asociētie partneri: Valsts policija (Latvija), Ārlietu ministrija (Latvija), Tieslietu un vienlīdzības ministrija (Īrija).

Projekts HESTIA tiek īstenots Eiropas Komisijas Iekšlietu Ģenerāldirektorāta finanšu programmas "Noziedzības profilakse un apkarošana" ietvaros. Granta līguma Nr.HOME/2013/ISEC/AG/THB/4000005845.

Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU