DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2014
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Informatīvās aktivitātēs aicinās jauniešus izvērtēt piedāvājumu vasaras brīvlaikam

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Rīga, 09.04.2014. Lai skolu audzēkņus un pedagogus informētu par cilvēku tirdzniecības problemātiku, nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu uzsāk informatīvās aktivitātes* Latvijas mācību iestādēs. Laika posmā no 9. aprīļa līdz 30. jūnijam biedrības speciālisti un brīvprātīgie kopumā izglītos vairāk nekā 1000 skolēnus un jauniešus, kā arī 150 pedagogus vismaz 20 Latvijas skolās.

Aktivitāšu galvenais mērķis ir izskaust cilvēku tirdzniecību, veicinot Latvijas sabiedrības informētību par cilvēku tirdzniecības globālo mērogu, īpaši vēršoties pie riska grupas jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Biedrības statistika liecina, ka par upuriem visbiežāk kļūst jauni cilvēki, kam ir nepabeigta pamatizglītība vai vidējā izglītība. 

Pirmās aktivitātes paredzētas šodien, 9. aprīlī - Ulbrokas vidusskolā un Rīgas valsts 3. ģimnāzijā, kurās notiks "Patvērums "Drošā māja"" speciālistu un brīvprātīgo organizēta vieslekcija par cilvēku tirdzniecības problemātiku un formām – fiktīvām laulībām, piespiedu darbu un seksuālo ekspluatāciju. Tāpat ikviens interesents varēs aplūkot un iepazīties ar biedrības Informatīvajā treilerī** izvietoto ekspozīciju, kas atspoguļo reālos apstākļus, kādos ir spiesti dzīvot cilvēku tirdzniecības upuri. Jauniešiem un skolu personālam tā būs unikāla iespēja iegūt vizuālo informāciju, lai radītu priekšstatu par problemātikas plašo raksturu.

Sandra Zalcmane, biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja: "Tuvojas vasara, un pavisam drīz jauniešiem sāksies garais vasaras brīvlaiks. Dažs no viņiem vēlēsies atpūsties, cits ceļot, vēl kāds – strādāt, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jaunieši jau pirms došanās ārpus Latvijas, vai uzsākot strādāt tepat Latvijā, zinātu, kā izvairīties no nokļūšanas cilvēktirdzniecības situācijās, kur meklēt palīdzību, ja situācija ir nelabvēlīga jaunietim un nepiepildās solītais. Ar preventīvo informāciju apbruņots jaunietis visbiežāk nav cilvēku tirgotāju upuris, jo spēj izvērtēt situāciju un pielietot zināmos resursus, kā arī pasargā ne tikai sevi, bet arī līdzcilvēkus no izmantošanas dažādajās cilvēku tirdzniecības formās.

Savukārt pedagogi, izprotot vervēšanas mehānismus, var ikdienā ar jauniešiem pārrunāt, kā atpazīt cilvēktirdzniecības riskus sociālajos tīklos atnākušajā vēstulē, "drauga" uzaicinājumā doties izklaides braucienā un paziņas izteiktajā piedāvājumā uzsākt darba attiecības ārpus Latvijas."

Jau kopš 2009. gada "Patvērums "Drošā māja"" regulāri rīko sabiedrības informēšanas kampaņas ("Esi zinošs – novērs cilvēku tirdzniecību" (2013.), "Pārdota brīvība" (2012./2013.), "Atver acis!" (2011./2012.), "Fiktīvas laulības – slazds!" (2009./2010./2011.)), kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai. Paralēli sabiedrības informēšanai, biedrība organizējusi arī dažādas apmācības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām. Vairāk informācijas: http://patverums-dm.lv/lv/cilveku-tirdznieciba.

2013. gada pērnā gada 12 mēnešos biedrība sniegusi palīdzību 33 cilvēku tirdzniecībā cietušajiem – 32 sievietēm un vienam vīrietim. 19 personas bija cietušas no fiktīvām laulībām, astoņas no piespiedu darba un sešas no seksuālas ekspluatācijas. Visvairāk upuru bijuši no Vidzemes - 15, no Zemgales - septiņi, no Kurzemes - seši, no Rīgas - četri un viens no Latgales. Kopumā biedrībā pēc konsultācijām iedzīvotāji vērsušies 162 reizes.

*Aktivitātes norit projekta "Inovatīvu pretcilvēktirdzniecības metožu attīstīšana Latvijā" ietvaros.

**Informatīvais treileris ar tajā izvietoto ekspozīciju pērn atpazīstamību guva biedrības organizētā Pretcilvēktirdzniecības mēnesī, kas noritēja no 18. septembra līdz 18. oktobrim. Šīs aktivitātes ietvaros tas viesojās 9 Latvijas pilsētās un pašvaldībās - Rīgā, Liepājā, Elejā, Gulbenē, Viesītē, Daugavpilī, Dagdā, Ludzā un Salacgrīvā, kopumā mērojot, vairāk kā 3 000 km.

Rasa Saliņa, konsultante un praktiķe sabiedrisko attiecību jautājumoss

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI