DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. decembrī, 2014
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Trešo valstu valstspiederīgos aicina piedalīties integrācijas kursos un aktivitātēs sešās Latvijas pilsētās

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Ar mērķi attīstīt daudzpusīgas un Trešo valstu valstspiederīgajiem* pieejamas atbalsta, adaptācijas un integrācijas iespējas, kā arī paaugstinātu mērķa grupas motivāciju līdzdalībai sabiedrības procesos, nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja””, piesaistot sadarbības partneri biedrību „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”, 2014. gada novembrī ir uzsākusi īstenot atbalsta projektu "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 3". Projekta norises laiks: 2014. gada 28. novembris – 2015. gada 30. jūnijs.

Projekta aktivitāšu ietvaros tiek piedāvāti latviešu valodas kursi sešās Latvijas pilsētās - Alūksnē, Balvos, Liepājā, Olainē, Stopiņos, Rīgā, nodarbības organizējot dažādiem valodu līmeņiem, galvenokārt iesaistot seniorus, jauniešus, ārvalstu studentus – Trešo valstu pilsoņus.

! Tuvāko latviešu valodas kursu norises datumi:

6.janvāris plkst. 18:00, Liepāja, Lielā iela 14;

7.janvāris plkst. 17:30, Balvi, Brīvības iela 47;

8.janvāris plkst.18:00, Alūksne, Kanaviņu iela 14;

9.janvāris plkst. 18:00, Olaine, Stacijas iela 38a;

9.janvāris plkst.18:00, Stopiņu novada Saurieši, Burtnieku iela 7;

13.janvāris plkst. 17:30, Rīga, Lāčplēša iela 75-1.

Papildu informācijas iegūšana un pieteikumu dalībai projekta aktivitātēs reģistrēšana: Gunta Vīksne, tālrunis: (+371) 67898343, (+371) 25565098, e-pasts: drosa.maja@apollo.lv.­­­­­

Visās iepriekšminētajās pilsētās tiks piedāvāti arī latviešu sarunvalodas klubi – iepazīstinot mērķa grupu ar Latvijas kultūru, tradīcijas, vēsturi, kultūrēsturiskos objektus, piesaistot vietējas nozīmes kopienu resursus – muzejus, bibliotēkas, skolas, kultūras centrus -  tādējādi mazinot psiholoģisko barjeru uzsākt runāt latviešu valodā.

Latviešu valodas pielietošanu sadzīvē motivēs iespēja līdzdarboties brīvprātīgo darbā, kā arī dažādu vecumu un nacionalitāšu cilvēkiem piedāvātās Integrācijas nodarbības – atbalsta pasākumi mazaizsargātām Trešo valstu pilsoņu grupām. Nodarbību ietvaros Rīgā tiks turpinātas jau iepriekšējos** integrācijas projektos uzsāktās radošās nodarbības – meistarklases, savukārt Stopiņos, Alūksnē un Balvos projekta mērķa grupas tiks iepazīstinātas ar šādu aktivitāšu nozīmību sociālo kontaktu veidošanā, jo nodarbībās, lai paaugstinātu sociālā atbalsta pieejamību, tiks piesaistītas vietējās mazaizsargāto personu grupas – seniori, personas ar īpašām vajadzībām, sievietes, ģimenes ar bērniem.

Lai uzlabotu informācijas pieejamību par Trešo valstu piederīgajiem pieejamajiem pakalpojumiem un tiesībām Latvijā, projektā tiks sniegta individuāla palīdzība pirms vai pēc iebraukšanas Latvijā – piedāvājot speciālistu konsultācijas gan telefoniski, elektroniski, gan tiekoties klātienē.

Īpaši veidotā sižetu ciklā "Uzzini, kur uzzināt!" tiks atspoguļoti Trešo valstu pilsoņiem aktuālie problēmsituāciju risinājumi, dodot iespēju ar sižetiem iepazīties projekta mērķa grupai gan esot Latvijā, gan pirms iebraukšanas Latvijā.

Informācijas pieejamība par Trešo valstu piederīgajiem pieejamajiem pakalpojumiem un tiesībām tiks nodrošināta ar mājas lapas www.dzivotlatvija.lv starpniecību, kā arī ar internetā ievietotās NVOTV integrācijai apaļā galda diskusijām, piedāvājot interesentiem uzdot interesējošos jautājumus pirms raidījuma, kā arī uzdodot tos tiešraidē.

Informatīvajā dienā "Riču Raču" mērķa grupai tiks nodrošināta iespēja ne tikai satikties ar citu novadu aktivitātēs iesaistītajiem Trešo valstu valstpiederīgajiem, praktizējot latviešu valodas zināšanas un stāstot par savu novadu, bet arī saņemt konsultācijas no projekta darbiniekiem-jomas praktiķiem, projekta konsultantiem, projekta sadarbības partnera "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS" ekspertiem par imigrantiem aktuāliem jautājumiem.

Veicinot aktīvu imigrantu sabiedrisko organizāciju veidošanos, tiks pilotēta mentoru programma līdzdalības veicināšanai trešo valstu piederīgajiem ar mērķi  iesaistīt Trešo valstu piederīgos, nesen naturalizētos Latvijas pilsoņus no imigrantu ģimenēm, kā arī nepilsoņus piedalīties pilsoniskās aktivitātēs, veidot iniciatīvas grupas un biedrības imigrantu interešu apzināšanai un pārstāvībai.

NVO kapacitātes un sadarbības jautājumi projekta laikā tiks risināti ar Dialoga platformas pilnveidošanas palīdzību. Dialoga platformas tikšanās imigrantu integrācijas jomā aktīvās NVO apmainīsies ar jomas aktualitātēm un Trešo valstu piederīgo vajadzībām, kā arī diskutēs par nozīmīgākajiem politikas instrumentiem – ES Patvēruma un migrācijas fonda aktivitāšu plānošanu Latvijā, imigrantu integrāciju ietekmējošo likumdošanu un rīcībpolitiku. Tāpat tikšanās nodrošinās līdzdalību diskusijās par jautājumiem, kas tiek apspriesti Konsultatīvajā padomē Trešo valstu pilsoņu integrācijai un Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošanas uzraudzības padomē.

Projekta budžets ir EUR 169 939,12, tai skaitā Fonda finansējums EUR 127 454,34 un Valsts budžeta finansējums EUR 42 484,78.

**Trešo valstu valstspiederīgie ir ikviena persona, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vai Šveices Konfederācijas pilsonis

**Projekts ir secīgs turpinājums 2013. un 2014. gadā īstenotajiem Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas projektiem "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai" un "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai 2".

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 3" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Rasa Saliņa, konsultante un praktiķe sabiedrisko attiecību jautājumos

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI