Došanās pie ārsta vai uz izmeklējumu ar nosūtījumu ne vienmēr garantē nepieciešamā veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu par valsts budžeta līdzekļiem,…
Dzīvē var rasties nepieciešamība mainīt ģimenes ārstu. Citreiz – pat vairākkārt. Tiesību akti paredz nosacījumus, kas šādā gadījumā jāņem vērā, kā…
Neviens nav pilnībā pasargāts no pēkšņas akūtas saslimšanas un traumām, tostarp izmantojot ikgadējo atvaļinājumu. Šādā gadījumā persona vēršas…
Tagad, kad spēkā stājies jaunais zāļu cenu veidošanas modelis, iedzīvotājiem, pērkot recepšu zāles, jāmaksā arī par farmaceita pakalpojumu. Skaidrojam, cik liela…
Jaunais gads veselības aprūpes sistēmā iesācies ar vairākām izmaiņām. Spēkā stājušās normas, kas attiecas gan uz atsevišķām pacientu grupām, piemēram, onkoloģijas…
2025. gadā veselības aprūpes nozarē plānotas vairākas būtiskas izmaiņas. Paredzams, ka lētāki kļūs recepšu medikamenti, tiks ievērojami attīstīta E-veselības sistēma,…
Valstī tiek regulēts pacientu līdzmaksājumu apmērs, personu loks, kas atbrīvots no šiem maksājumiem, kā arī līdzmaksājumu kalendārā gada griesti jeb summa, kuru sasniedzot…
Ja gadījies saslimt ar akūtu augšējo elpceļu infekciju, arī turpmāk darbnespējas lapu A par pirmajām trim darbnespējas dienām varēs lūgt izrakstīt attālināti, nevis…
Lai gan zaļais koridors – sistēma, kas paredzēta, lai pamatotu aizdomu gadījumā pēc iespējas ātrāk diagnosticētu onkoloģisku slimību un uzsāktu ārstēšanu, –…
Autiskā spektra traucējumi (AST) ir neiroloģiskās attīstības traucējumi, kas izpaužas netipiskā uzvedībā. Lai bērns, kam noteikta šāda diagnoze, spētu pēc iespējas…
Problēmas, kas saistītas ar finansējuma un cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpes sistēmā, liek par sevi manīt arvien sāpīgāk, daudziem – pavisam burtiski. Saskaroties…