Holivudas fantastikas filmas vai pēdējais Dena Brauna romāns “Sākums” (“Origin”) rosina mākslīgo intelektu iztēloties kā visu varošu mašīnu,…
Ēnu ekonomika Latvijā, pretēji ekonomistu postulētajai loģikai, nesamazinājās labajos gados, bet tās pieaugums pandēmijas laikā ir uztverts gandrīz vai ar izpratni. Taču tieši…
Mākslīgais intelekts jau sen no fantastikas ir kļuvis par realitāti. Tagad tas ir cilvēku ikdienas, sabiedrības un tautsaimniecības neatņemama sastāvdaļa. Valstu izaugsme un labklājība…
Covid-19 pandēmija daudziem cilvēkiem nozīmē arī līdzšinējā darba zaudējumu. Rakstā “Mašīnbūve un metālapstrāde: darbs ir, speciālistu joprojām trūkst”…
LV portālam: EDGARS ČERKOVSKIS, Ekonomikas un kultūras augstskolas maģistra studiju programmas “Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība” direktors
Digitalizācijas un robotizācijas ietekmē darba vide mainās, tāpēc atslēgvārdi nākotnei ir “pārkvalifikācija” un “mācīšanās visa mūža garumā”,…
Mākslīgais intelekts (MI) patlaban ir kļuvis par realitāti cilvēku un visas sabiedrības dzīvē. Tas ir ienācis arī augstākajā izglītībā. Augstskolu pārstāvji ieinteresēti…
2024. gada 1. augustā stājās spēkā pasaulē pirmais visaptverošais mākslīgā intelekta (MI) regulējums – Eiropas Savienības (ES) Mākslīgā intelekta akts, kas ir…
LV portālam: Alvis Brāzma, Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratorijas vadošais pētnieks, Eiropas Bioinformātikas institūta daļas vadītājs.
LV portālam: Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra “Stratcom” direktors.
LV portālam: Jurģis Šķilters, Latvijas Universitātes Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes profesors, Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs.
Izvairīšanās no darbaspēka nodokļu nomaksas ir būtiska problēma, kas raksturīga daudzām valstīm [ekonomikas] pārejas periodā un pēc tā. Austrumeiropas valstīs īpaši…
LV portālam: Irēna Barkāne, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pētniece un lektore, Dr. iur., UNESCO starptautiskās ekspertu grupas dalībniece Rekomendācijas par mākslīgā intelekta ētiku izstrādei.
1991. gada janvārī ierados Tallinā, lai lasītu lekcijas Starptautiskajā biznesa skolā. Tolaik tā vēl bija Padomju Savienība, laiks pirms interneta. Tāpēc tikai tad, kad nokļuvu…
1. augustā stājās spēkā Eiropas Savienības Mākslīgā intelekta akts. Tas ir pasaulē pirmais visaptverošais mākslīgā intelekta (MI) regulējums, līdzsvarojot MI radītās…
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ar prieku paziņo par īpašu pasākumu sarunu festivālā LAMPA “ChatLDDK: Mākslīgā intelekta loma darba devēja un darba ņēmēja…
2023. gads bija pēdējais pilnais šī Eiropas Parlamenta (EP) sasakuma darba gads - nākamā gada aprīlī notiks pēdējā plenārsēde, bet jūnijā (Latvijā - 8. jūnijā) visās…
Lai rastu atbilstošāko ietvaru mākslīgā intelekta regulējumam priekšvēlēšanu aģitācijā, Saeima rudens sesijā atsākusi skatīt grozījumus Priekšvēlēšanu…
Pēc nepilniem diviem gadiem Mākslīgā intelekta (MI) akts tiks tieši piemērots visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā. Dalībvalstīm nacionālā līmenī…
Ar mērķi palīdzēt ikdienas darbā valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu virtuālo asistentu (VA) jeb sarunu botu treneriem valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv…