Pasūtot preces internetā vai saņemot tās kā dāvanu, jāatceras, ka ir atšķirība, no kurienes paciņa tiek atsūtīta. Ja tā ir Eiropas Savienība, tad nekas papildus nav jāpiemaksā,…
Saņemot darba algu, mēs bieži vien pat nezinām, kā to aprēķina un vai grāmatveži mums to ir aprēķinājuši pareizi. Mūsdienās algu aprēķina ar grāmatvedības programmām…
Ģimenē aug bērns, bet viens no vecākiem dažādu iemeslu dēļ atsakās par to rūpēties. Kā šādā situācijā rīkoties mātei vai tēvam, skaidro Labklājības ministrijas Bērnu…
1. februārī stājās spēkā grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka, ka laulību šķirt var ne tikai tiesa, bet arī zvērināts notārs. Tas gan iespējams tikai tad, ja vīram un…
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšanu no 1. marta paredz likums. Saimnieciskās darbības veicējiem, kam deklarācijas iesniegšana ir obligāta, tas jāizdara trijos mēnešos. Brīvprātīgi…
Nodokļu maksātājs nereti ir neizpratnē, kā atšķirt reklāmas izdevumus no reprezentācijas izdevumiem un kā tos pareizi iegrāmatot. Šogad likumu grozījumi skāruši arī šīs…
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas atgūšanas iespējas tūkstošiem cilvēku ik gadu izmanto, lai deklarētu tēriņus par izglītību un ārstniecības pakalpojumiem. Likums paredz…
Fiziskās personas maksātnespējas process ir veids, kā izkļūt no parādu loka un pēc noteikta laika turpināt dzīvi jau bez parādsaistībām.
Likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” grozījumi, kas stājās spēkā ar šo gadu, daudziem grāmatvežiem radījuši problemātiskus jautājumus par situācijām, kas saistītas…
Laulība no kopdzīves atšķiras ne tikai ar to, ka tā noslēgta likumiski, bet arī ar to, ka tā laulātajiem uzliek savstarpējus pienākumus, no kuriem nevar vienpusēji atteikties.…
Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad Latviju ir pārņēmis bezdarbs, valdība aicina cilvēkus veidot pašiem savu biznesu – reģistrējoties pašnodarbinātā vai juridiskas…
Tas ir normāli, ka ekonomiski aktīvi cilvēki dibina uzņēmumus un piedzīvo arī neveiksmes. Daudzi uzskata, ka izveidot uzņēmumu ir vienkāršāk nekā izbeigt tā darbību. Iepriekš…
Pēc ceļu satiksmes negadījuma cietušajai personai jāvēršas pie vainīgās personas apdrošinātāja, iesniedzot pieteikumu par nodarītajiem zaudējumiem, vai pie…
Latvijā iespēja ņemt kredītu ir kļuvusi par ierastu lietu. Aizdevēja un kredīta ņēmēja vēlmes ir atšķirīgas. Aizdevējs vienmēr gādās par aizdoto līdzekļu atgūšanu,…
Uzturlīdzekļu noteikšanā nozīme ir gan kritērijiem, kas saistīti ar bērna tiesībām uz pilnvērtīgiem dzīves apstākļiem, gan arī abu vecāku mantiskajam stāvoklim.
Likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” 13.2 pantā ir noteikta reversā PVN maksāšanas un atskaitīšanas kārtība starp apliekamām personām iekšzemē darījumos ar kokmateriāliem…
Kopš šīs nedēļas valsts portāls latvija.lv piedāvā vēl trīs informatīvos pakalpojumus internetā. Iedzīvotāji var patstāvīgi iegūt ziņas par sociālās apdrošināšanas…
Latvijā patlaban bezdarbnieka pabalstu saņem apmēram 40 tūkstoši darbu zaudējušo. Nereti cilvēks nevilšus nonāk situācijā, kad pabalsta maksājums var tikt pārtraukts un atņemts…
Biedrības valde organizē biedrības grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar likumu “Par grāmatvedību” un pakārtotajiem Ministru kabineta noteikumiem. Valde grāmatvedības kārtošanu…