„Labdien! Lūdzu, uzrādiet savu autovadītāja apliecību…” Nav iespējams iepriekš zināt, kā beigsies ar šādiem vārdiem sākusies saruna, taču, lai…
Kopš pastāv iespēja savu dzīvesvietu deklarēt elektroniski, iedzīvotāji šo pakalpojumu izvēlas arvien biežāk. Šobrīd 12% no visām apstrādātajām deklarācijām tiek iesūtītas…
Tu esi cūka! Par ko šāda aizvainojoša frāze, izteikta kā apgalvojums, liecina? Par goda aizskaršanu vai neslavas celšanu? Lai arī minētie tiesību jēdzieni var likties identiski,…
Lai arī Bonus Malus sistēma attiecas uz katru auto īpašnieku, ne visi par to zina. Šajā sistēmā automātiski tiek iekļauti visi savu civiltiesisko atbildību apdrošinājušie…
Videokamera uz ielas stūra, veikalā, valsts iestādē, parkā, kaimiņa dārzā, pat kapos un debesīs virs galvas – ar katru gadu mūsu novērošana caur šo ierīču šķietami bezpersonisko…
Latvijas Republikas proklamēšana 1918.gada 18.novembrī bija iespējama, pateicoties labvēlīgai starptautiskajai situācijai Pirmā pasaules kara izskaņā, uz kuras fona latviešu…
Par līdzcilvēku inficēšanu ar jaunatklātā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai citām infekcijas slimībām paredzēts sods un piespiedu epidemioloģiskie pasākumi.…
Autovadītāju vidū arvien pieaugošu popularitāti gūst videoreģistrators – ierīce, ar kuru var veikt vizuālu ierakstu brauciena laikā. Iemesls – sava auto un tiesību…
Jaunais skolas gads sācies ar būtiskām izmaiņām skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanā. Saskaņā ar pilnveidoto mācību saturu un pieeju ievērojami palielinās formatīvās…
Atgūstot neatkarību, Latvija neatguva Abreni. Abrenes jautājums joprojām raisa pretrunīgus viedokļus gan vēsturiskā, gan juridiskā, gan ekonomiskā aspektā.
Ja cilvēkam gadījies pakrist likuma priekšā un tapt sodītam, vai pēc soda izciešanas nodarījuma sekas – sodāmība – vajā visu mūžu? Krimināltiesībās…
Lieldienas ir plaši svinēti svētki, taču svinību diena un tās iemesli var būt atšķirīgi. Ko par to saka vēsture un tradīcijas?
LV portālam: HARIJS TUMANS, antīkās vēstures speciālists, Latvijas Universitātes asociētais profesors
Nupat arī Latvijā grūti un bīstami izbraucamos krustojumus, atvieglojot satiksmes plūsmu un uzlabojot tās drošību, arvien biežāk nomaina rotācijas aplis. Vadītāju izpratne…
LV portālam: ROBERTS ĶĪLIS, sociālantropologs
LV portālam: ANDREJS JUDINS, krimināltiesību eksperts, Saeimas Juridiskās komisijas loceklis; ILONA KRONBERGA, kriminālsodu politikas eksperte no sabiedriskās politikas centra PROVIDUS; ARVĪDS KALNIŅŠ, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors
20.janvāris ir 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Ejot gadiem, vēsture par 1991.gada barikādēm daudz jaunu faktu neatklāj, taču ikreiz, kad tās atceramies, nozīmīgi…
LV portālam: DAGMĀRA BEITNERE-LE GALLA, kultūrsocioloģe
Visiem it kā skaidrs, kas ir gājējs – cilvēks, kas kājām dodas savās gaitās apdzīvotās vietās vai pa ceļiem ārpus tām. Tomēr saskaņā ar likumu gājējs, tāpat kā autovadītājs,…
Lai gan varētu domāt, ka satiksmes problēmas ir iespējamas vien uz ceļiem, ielām un šosejām, patiesībā tās pastāvīgi fiksējamas arī vietās, kur ielu vispār nav, proti,…