Ikviena iedzīvotāja pienākums ir deklarēt savu dzīvesvietu. Izdarīt to var vienkārši - klātienē pašvaldībā vai elektroniski ar interneta starpniecību. Nav arī nepieciešama…
Ar 1.februāri spēkā stājušies jauni Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Tie ir saistoši ikvienam makšķerniekam,…
Personu apliecinošs dokuments apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijā ir divu veidu personu apliecinoši dokumenti – personas apliecība (eID) un pase. LV…
Sākoties jaunajam mācību gadam, vecākiem aktuāls kļūst jautājums – cik lielā mērā var atļaut savām atvasēm apmeklēt pasākumus – koncertus, dzimšanas dienu…
Mūs vienmēr ir interesējuši pagātnes notikumi un mūsu priekšteču loma tajos. Ģimenēs no paaudzes paaudzē nododam ievērības cienīgus stāstus par saviem senčiem un viņu piedzīvojumiem.…
Darbiniekiem rudeņos un ziemās aktuāls kļūst jautājums, cik vēsi drīkst būt darbavietā, bet vasarās – cik karsti. Pieļaujamās maksimālās un minimālās gaisa temperatūras…
LV portālam: Dr. theol. JURIS CĀLĪTIS, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes pasniedzējs
Laulības izjukšana nereti ir saistīta ar strīdiem, nesaprašanos un atšķirīgiem uzskatiem, kas kuram piederēs pēc šķiršanās. Domstarpības pastāv arī par kopīgā nepilngadīgā…
Ūdenstilpes esamība īpašumā vai tā tuvumā palielina paša īpašuma vērtību, dod iespēju saimnieciskām darbībām, arī piedāvā atpūtas iespējas. Ja upju un ezeru atrašanās…
Rīgas sabiedriskajā transportā – autobusos, tramvajos un trolejbusos – skolēni var braukt bez maksas. Savukārt studentiem biļetēm pienākas atlaides. Braukšanas maksas atvieglojumus…
Saziņai arvien vairāk izmantojam e-pastus un sociālos tīklus. Ar roku rakstīta vēstule, apsveikuma atklātnīte svētkos vai pastkarte no ceļojuma kļuvusi par īpašu uzmanības…
Darbojoties nevalstiskajās organizācijās, ikvienam no mums ir iespēja iesaistīties sabiedrības un valsts dzīvē, īstenojot sev un sabiedrībai svarīgas idejas, tādējādi vairojot…
Ikdienā saskaramies ar dažāda veida dokumentiem – līgumiem, protokoliem, izziņām, nolikumiem utt. Šobrīd normatīvie akti neparedz, ka uz šiem dokumentiem obligāti jābūt arī…
LV portāla skaidrojumā lasiet, kas jāņem vērā, cērtot koku ārpus meža. Kā rīkoties situācijās, kad bīstamais koks rada draudus dzīvībai un īpašumam.
Ne visi piederīgie un ne vienmēr uzzina par tuvinieka nāvi un atstāto mantojumu. LV portāls skaidro, kādas ir iespējas uzzināt par potenciālo mantojumu. Vai kādam ir pienākums…
Karogs ir viens no valsts simboliem, un likumā ir noteikti datumi, kuros pie ēkām jāizkar Latvijas valsts karogs. Par karoga nenovietošanu tiesiskais regulējums arī paredz sodu,…
Saderinātajiem izvēle par uzvārdu pēc laulības noslēgšanas jāizdara jau, iesniedzot pieteikumu laulības reģistrācijai. Domas par uzvārda izvēli kāzu dienā mainīt nevar,…
Latvieši ir vieni no aizrautīgākajiem vārda dienu svinētājiem. Par to liecina kaut vai nerakstīts likums, ka ciemos vārda dienā var ierasties arī neaicināts, pretēji tam, ka…
Lauksaimniecības zeme un meža zeme vienmēr ir bijusi vērtīgs resurss, kurā ieguldīt līdzekļus, un tos vēlāk atgūt ar peļņu. Pašlaik ar vienādiem nosacījumiem zemi Latvijā…
Ar to brīdi, kad cilvēks izšķiras par labu mājdzīvniekam, viņš uzņemas atbildību par kaķa vai suņa labturības, īpašo turēšanas prasību ievērošanu un veterinārmedicīniskās…