Uz pēdējos gados vērojamo ģeopolitisko pārmaiņu fona arvien bažīgākus mūsu prātus dara jautājums, vai ar Latvijas piederību Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO)…
Igaunijas neatkarība tika proklamēta 1918.gada 24.februārī, kad tās teritoriju pameta boļševizētās Krievijas armijas atliekas pirms vācu karaspēka ienākšanas. Šajā laikā…
Pieminot Latvijas tautas varoņus, kas 1918.-1920.gada neatkarības karā atbrīvoja Latvijas zemi no ienaidnieku spēkiem, nepelnīti piemirsti un maz zināmi ir fakti par citu valstu…
Šodien Latvijas vēstures zinātnē samērā daudz tiek runāts par igauņu, poļu, somu, dāņu karavīru piedalīšanos Latvijas neatkarības karā 1919.–1920.gadā,…
Latvijas armijā neatkarības kara laikā dienēja samērā daudz vāciešu, ebreju, krievu, poļu, lietuviešu, igauņu u.c. Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvju, taču absolūti…
Latvijas neatkarības sākuma posmā ASV attieksme Baltijas valstu neatkarības jautājumā atšķīrās no citu lielvalstu – Francijas un Lielbritānijas – nostājas. Tās atzina Latviju…
1919.gada nogalē Latvijas valdības galvenais uzdevums bija Latgales atbrīvošana no Sarkanās armijas. Par galveno sabiedroto kļuva Polija. Šajā situācijā bija jārēķinās arī…
Līdz ar parakstīto Latvijas un Padomju Krievijas miera līgumu 1920. gada 11. augustā oficiāli noslēdzās Latvijas Neatkarības karš. Priekšā vēl bija cīņa par starptautisko…
Neatkarības kara laikā un pēc tā viena no būtiskākajām Latvijas valdības problēmām bija slimību epidēmijas, ko izraisīja ilgstošā karadarbība un ar to saistītā sanitārā…
1918. gada 18. novembrī tika proklamēta Latvijas Republikas neatkarība. Tās jaunizveidoto pagaidu valdību vēl gaidīja bija divus gadus ilga, ārkārtīgi sarežģīta militāri politiska…
Lai gan par Latvijas Neatkarības kara beigām tiek uzskatīts 11. augusts, kad tika parakstīts miera līgums ar Padomju Krieviju, mūsu valsts liktenim izšķirīgi notikumi norisinājās…
Pirmajam pasaules karam noslēdzoties, neatkarību ieguvušo Baltijas reģiona valstu valdības apzinājās nepieciešamību veidot ciešāku politisko un militāro sadarbību…
Pirms 100 gadiem – 1921. gada 18. martā – Rīgā, Melngalvju namā, tika parakstīts miera līgums starp Poliju un Padomju Krieviju, kurš faktiski noslēdza karadarbību…
1918.–1920. gadā, veidojoties Latvijas valstij, tai ļoti būtisks – vismaz morāli – bija arī atbalsts no tautiešiem ārzemēs. Simtiem tūkstošu latviešu…
Pirms simts gadiem rakstītais Latvijas diplomāta Viļa Šūmaņa ziņojums par braucienu uz Atbruņošanās konferenci Maskavā ir interesanta laikmeta liecība par situāciju…