VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
Aivita Putniņa
Sociālantropoloģe
09. oktobrī, 2008
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
8
9
8
9

Vientuļais betmens – Godmanis

Publicēts pirms 15 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Vakar un aizvakar gan radio, gan televīzijā premjerministrs nenogurstoši skaidroja budžetu, valsts ekonomisko situāciju un valsts nākotnes prognozes. Viņš to darīja ļoti pārliecinoši un pamatīgi, iedziļinoties katra jautājuma būtībā un spējot to saprotami paskaidrot. Tas liecina, ka pirms mediju maratona premjerministrs rūpīgi iedziļinājies visos jautājumos, mēģinot budžetu pamatot ekonomikas kopsakarību un koalīcijas prasību kompromisa robežās.
Šoreiz mazāk par saturu, kā par izpildījuma formu. Budžets ir Godmaņa lielā benefice un zvaigžņu stunda, kas vainago daudzu stundu un negulētu nakšu darbu. Viņa sejā un runā staro apmierinājums par paveikto līdz ar apziņu, ka maz cilvēku Latvijā spētu ko līdzīgu paveikt. Tomēr sava garadarba izskaidrošanā Godmanis bija bezgala vientuļš. Viņš pats, šķiet, zvaigžņu mirdzumā to pat nejuta.



Te arī ir lielākais valdības klupšanas akmens - viens pats premjers, lai cik dziļi saprastu problēmas būtību, nevar panākt kardinālu pavēsienu valsts pārvaldē. Ja mediji neklonētu vienu pašu Godmani, bet parādītu arī citus entuziasma pilnus ministrus, situācija būtu daudz cerīgāka. Tomēr ministri klusē, pacietīgi piegriežot izdevumu skrūves, un aktīvi publiskajā telpā Godmaņa entuziasmu neatbalsta. Lai arī cik talantīgi Godmanis neglābtu valsti, viņam trūkst sabiedroto un līdzbiedru, ar kuriem dalīties nastā. Ja arī Saeima budžetu pieņems pirmajā lasījumā, tad galvenokārt tāpēc, lai nevajadzētu uzņemties atbildību palīdzēt šo nastu nest. Pārdabiskas lietas paveikt var tikai Betmens. Viņš ir tas, kas mēs neesam.
***
Šajā publikācijā paustais autora viedoklis un skatījums var nesakrist ar LV portāla redakcijas nostāju. Ar LV portāla redakcionālo politiku var iepazīties šeit.
Labs saturs
9
Pievienot komentāru
Konkurēt par kvalitāti, nevis nodokļiem. Saruna par Latvijas attīstības scenārijiem
Baltijas valstīm nevajadzētu savstarpēji konkurēt par nodokļiem, bet tā vietā vienoties par līdzīgām nodokļu likmēm, kā tas ir Ziemeļvalstīs, izņemot Islandi. Šīs valstis sacenšas par pavisam citām lietām – infrastruktūras, cilvēkkapitāla kvalitāti u. tml. Arī Baltijas valstīm būtu nepieciešams draudzīgi konkurēt par kvalitāti, nevis nodokļiem.
Daunis Auers
Latvijas stratēģijas un ekonomikas risinājumu institūta (domnīcas “LaSER”) valdes priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors, Eiropas un Baltijas valstu politikas, politisko risku un ekonomikas konkurētspējas pētnieks
Pirms 2 nedēļām, Politika

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI