VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
Jorens Kovaļovs
Pilsonis, sarunu biedrs, sadarbības partneris
30. janvārī, 2010
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
20
20

Sveicināti manā emuārā

Publicēts pirms 14 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Labdien, Labvakar, Labrīt!
Šis ir mans pirmais ieraksts LV.LV emuāru pasaulē.. Labprāt iepazītos ar katru, kas ienāks ciemos, bet to mēs paspēsim laika gaitā. Pagaidām- par būtisko, par esošo un svarīgāko, kas notiek apkārt, mūsos, manī un par ko domāju es. Lai mums visiem veicas!

Šis ir mans pirmais ieraksts šajā emuāru (blogu?) sistēmā LV.LV, kurā vēlos uzrunāt katru un ikvienu, kas vēlas domāt, analizēt, attīstīt un attīstīties, kā arī rīkoties. Jā, tieši pēdējā no minētajām darbībām ir, manuprāt, svarīgākā laikā, kad ir tik daudz sarunu par neko, liekuļošanas un melu. Es vēlos izraisīt domāšanu..

Kur mēs esam? Neaizskarot jūtīgus un sāpīgus jautājumus, mēs esam informācijas laikmetā, kas skar mūs katru, neskatoties uz to, vai atrodamies pilsētā ierēdņa kabinetā, mazpilsētas veikalā aiz letes vai mežā ar cirvi rokā. Kā nesen apsprieda plaši pazīstamie runātāji rīta programmā radio SWH, franču zemnieks, kas no 17.gs. ar laika mašīnu ieradies mūsdienās ir nolemts ātrai sajukšanai. Tāpat kā mūsdienu cilvēks, kas nokļūtu franču zemnieka situācijā pirms vairākiem gadu simtiem. Viņu secinājums- mūsdienu cilvēks saglabātu veselo saprātu nedaudz ilgāk, jo franču zemniekam, iespējams, pietiktu ar pārdesmit minūtēm, lai noslīktu mūsdienu informācijas plūsmā. 

Kāpēc tā? Reti kurš no informācijas virpulī esošajiem dodas prom no lielpilsētas bez mobilā tālruņa, klēpjdatora, kuros iespējams sekot līdzi jaunākajām ziņām portālos, ap desmit elektroniskā pasta kastītēm, draugiem.lv sarunām, Twitter čivinājumiem un Facebook korporācijai.

Vai tiešām tas viss mums ir nepieciešams? Kas notiks, ja vienu dienu nebūsim šajā informācijas plūsmā, nesajutīsim virtuālās realitātes elpu? Kas notiks, ja tā vietā paliksim divatā ar savām domām, saules dziesmu, meža balsi un jūras sāļo smaidu? Vai tad mēs satiksim sevi? 

Protams, tehnoloģijas dod iespēju pēc laika atgriezties un jau daudz lielākā ātrumā atgūt iekavēto- izlasīt, kas kolēģiem un sarunu biedriem ir jauns, ko pasaule atklājusi un pazaudējusi, ko vēl būtu nepieciešams uzzināt un iemācīties, lai varētu sazināties ar cilvēkiem. Jo- kas gan cits ir visa šī virtuālās informācijas ellīte ar milzīgiem informācijas apjomiem, kas klejo nekurienē? Tā ir komunikācija. 

Vienvirziena komunikācija, kuru dod informācijas avots, lai informētu.. lai iespaidotu.. lai liktu aizdomāties.. Divvirzienu saruna, kurā tiek meklēta patiesība, atrasti kompromisi, risinātas problēmas.. Tieši tas, kas ikkatram ir nepieciešams, jo esam sociāli dzīvnieki, neskatoties uz to, kādā vidē atrodamies. Katrs no mums vēlas sazināties ar līdzīgi un atšķirīgi domājošajiem, lai apliecinātos, sazinātos, apmainītos, dalītos, priecātos un skumtu.. Ņemot vērā laiku, cik mēs šodien varam atvēlēt saziņai ar draugiem un paziņām, šie virtuālās saziņas ceļi ļauj mums izdzīvot. 

Vai tā ir labi? Tā vienkārši ir.. un mūsu izvēle ir būt šajā informācijas plūsmā un interesēties, vai arī teikt, ka tas ir neinteresanti, nepieņemami un garlaicīgi. Tāpēc tiem, kam ir svarīgs sabiedrības viedoklis, cilvēku domas, paradumi, un iespējas, ko šīs zināšanas var dot, ir svarīgi zināt, kur un kā atrast šo noderīgo informāciju. Ja vēlies pārdot savu pakalpojumu, ja vēlies pieņemt likumu, ja vēlies pastāstīt par sevi, tev jāatrod vieta, kur ir cilvēki un jāieinteresē, jāuzrunā, jāsadzird, jāuzklausa, jāpārliecina.Tieši tāpat kā ikdienā realitātē. Tikai interneta vidē to iespējams izdarīt daudz ātrāk un plašāk, ietaupot līdzekļus un laiku.

Tātad- par komunikāciju.. ikdienā, digitālajā vidē un realitātē.. arī turpmāk. 

***
Šajā publikācijā paustais autora viedoklis un skatījums var nesakrist ar LV portāla redakcijas nostāju. Ar LV portāla redakcionālo politiku var iepazīties šeit.
Labs saturs
20
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI