Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara. Šajā skaidrojumā sniedzam ieskatu, kā darbojas tiesu sistēma mūsu valstī un kur vērsties,…
Latvijā manta tiek mantota trīs veidos – likumiskā ceļā, ko nosaka Civillikums un kurā mantinieku loks ir skaidrs, ar testamentu, kurā mantojuma atstājējs pauž savu pēdējo…
Tautas valodā saka “īre ar izpirkuma tiesībām”, precīzāk būtu – tiesības lietot nekustamo īpašumu, pakāpeniski to izpērkot. Būtībā tas pats īpašuma…
Pārsūdzības termiņi pamatā noteikti procesuālajos likumos – Civilprocesa likumā, Kriminālprocesa likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Administratīvā…
LV portālam: ELĪNA BALASANJANA, zvērināta tiesu izpildītāja
Šķirot laulību, var pieprasīt ne tikai uzturlīdzekļus bērna vajadzībām. No bijušā vīra vai sievas var prasīt līdzekļus tāda dzīves līmeņa nodrošināšanai, kāds tas…
LV portālam: SANDRA JAKUŠENOKA, zvērināta notāre
Parādnieki kļūdās, novilcinot laiku un neveidojot komunikāciju ar tiesu izpildītāju. Ja parādnieks konstatējis, ka parādu piedziņa tiek veikta gan no darba samaksas, gan bankas…
Maza apmēra prasību tiesnesis ierosina uz rakstveida prasības pieteikuma pamata parādu vai uzturlīdzekļu piedziņas gadījumā, ja galvenais parāds nepārsniedz 2100 eiro. Tā visbiežāk…
Sniedzot prasību tiesā, gandrīz vienmēr ir jārēķinās ar izdevumiem. Tiesāšanās izdevumi iedalāmi divos veidos – tiesas izdevumos, kas maksājami valsts ienākumos,…
Uzturlīdzekļu piedziņas lietas tiesās nav retums. Tiesnešiem nākas izlemt, kāds ir uzturlīdzekļu apmērs, kas ir nepieciešams bērnam, lai apmierinātu viņa vajadzības,…
Tiesas spriedums ne vienmēr ir apliecinājums, ka parādnieks labprātīgi samaksās savu parādu. Tamdēļ, ja parādnieks to nedara, piedzinējs tiesā var saņemt izpildu rakstu, ko…
Sagatavojot un iesniedzot prasības pieteikumu tiesā bez juridiskās konsultācijas, nereti nākas saskarties ar situāciju, ka prasība tiek atteikta vai atstāta bez virzības. Ko tas…
Viena no biežākajām kļūdām mantojuma lietās ir termiņu kavēšana. Mantojuma lietu kārtošanu nevajadzētu atlikt, bet pēc iespējas ātrāk doties pie notāra, kas…
Ja vecāku dzīves ceļi šķiras, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir uzturlīdzekļu nodrošināšana kopīgā bērna aprūpei. Pieņemot lēmumu par vienošanās…
LV portālam: KRISTĪNE DĀRZNIECE, Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja
“Ar uztura līgumu tiek pielīgts uzturs. Likums nosaka, ka tā ir kopšana, ēdināšana, apģērbs, taču līgumā var noteikt ļoti konkrētas lietas, ko līdzēji…
Lai pārliecinātos par topošā jurista profesionālo sagatavotību, grozījumi Augstskolu likumā paredz valstī ieviest vienotu jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu.
LV portālam: Dr.iur. JĀNIS ROZENBERGS, Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs
Šodien, 1. martā, spēkā stājas grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā. Turpmāk personām, kuras nevar atļauties juridisko aizstāvību sava mantiskā…