SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
27. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Veselība
5
5

Papildina valstu sarakstu, ar kuru Covid-19 sertifikātiem varēs ieceļot Latvijā

Stājas spēkā 27.08.2021.

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Šodien spēkā stājas grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos, ar kuriem papildināts to valstu saraksts, kuru izsniegtie derīgie Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājumi ir uzskatāmi par atbilstošiem ieceļošanai Latvijā.

No 1. septembra Latvijā bez papildu ierobežojumiem varēs ieceļot personas, kuras būs vakcinējušās ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētu vai Pasaules Veselības organizācijas atzītu vakcīnu vai pārslimojušas Covid-19 un kurām būs atbilstošs apliecinājums no:

  • Amerikas Savienotajām Valstīm;
  • Austrālijas Savienības;
  • Izraēlas Valsts;
  • Jaunzēlandes;
  • Kanādas.

To paredz grozījumi MK noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Šis apliecinājums varēs nebūt sadarbspējīga digitālā Covid-19 sertifikāta formā, kā tas ir Eiropas Savienības dalībvalstīs. Šobrīd noteikumi atļauj līdz 1. septembrim ar apliecinājumu, kurš nav sadarbspējīgs, ieceļot tikai no Apvienotās Karalistes, savukārt grozījumi paredz, ka šādi ieceļot no Apvienotās Karalistes varēs arī pēc 1. septembra.

Kā skaidro Ārlietu ministrija, tad personas, kuras trešajās valstīs ir vakcinējušās ar Eiropas Zāļu aģentūras atzītām vakcīnām un kurām ir atbilstošs apliecinājums, bet tas nav sadarbspējīga sertifikāta formā, līdz šim nevarēja ieceļot Latvijā bez papildu ierobežojumiem. Šāda situācija radīja nopietnas ceļošanas grūtības un raisīja neizpratni tautiešos ārvalstīs, jo īpaši tajās valstīs, kurās mīt lielas latviešu diasporas un vakcinācijas aptvere ir augsta vai saslimstības ar Covid-19 rādītāji ir zemi.     

Tāpat līdz ar grozījumiem noteikts, ka amatiermākslas kolektīvu nodarbības var organizēt iekštelpās, ja vienā telpā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 30 personu un vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 3 m2 no pieejamās platības, kā arī ārtelpās grupās līdz 50 cilvēkiem, nodrošinot, ka šo grupu dalībnieki nesatiekas.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU