SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
26. februārī, 2021
Lasīšanai: 23 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Veselība
4
25
4
25

Līdzšinējie un papildu drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai

FOTO: Evija Trifanova, LETA

Turpinoties Covid-19 izplatībai, valdība ir pieņēmusi lēmumu ārkārtējo situāciju pagarināt vēl līdz 6. aprīlim. 

īsumā
 • Pagaidām tiek saglabāta lielākā daļa līdzšinējo drošības pasākumu, tostarp aizliegums sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus.
 • No 8. februāra ir ticis paplašināts veikalos nopērkamo preču klāsts.
 • Mācību procesu klātienē 1.-4. klasē var īstenot, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 200, bet ir ne vairāk kā 220.
 • Arī turpmāk, lemjot par izglītības procesa organizēšanu klātienē, tiks ievērots reģionalitātes princips, vērtējot epidemioloģisko situāciju katrā novadā atsevišķi.
 • Pagaidām lielākā daļa skolēnu turpinās mācības attālinātā režīmā, taču noteiktos gadījumos ir atļauts organizēt individuālas konsultācijas.
 • No 1. marta pakāpeniski tiks atsāktas praktiskās apmācības C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D, DE, TRAM vai TROL kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanai un pirmās palīdzības kursi klātienē.
 • No 15. marta apmācības klātienē varēs turpināt arī personas, kas uzsākušas apmācību citu kategoriju, tostarp B kategorijas transportlīdzekļu, vadīšanas tiesību iegūšanai un reģistrētas autoskolas mācību grupā līdz 2020. gada 20. decembrim.
 • Netiek turpināta komandantstunda nedēļas nogalēs.
 • Būtiski pastiprinātas epidemioloģiskās drošības prasības visiem ieceļotājiem no citām valstīm. Līdz 6. aprīlim iebraukt valstī var tikai būtisku un neatliekamu iemeslu dēļ.

Drošības pasākumu kopums Covid-19 ierobežošanai ir noteikts Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Apkopotā veidā ar atsaucēm uz normatīvajiem aktiem sniedzam informāciju par līdzšinējiem un jaunajiem ierobežojumiem, kuri būs aktuāli mūsu ikdienā vēl kādu laiku.

Pulcēšanās un publiski pasākumi ir aizliegti

Tāpat kā iepriekš, ārkārtējās situācijas laikā visā valstī ir noteikti stingri pulcēšanās ierobežojumi.

Tiek atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, tostarp uguņošana un salūts (valdības rīkojuma 5.1. punkts). Nav atļauts rīkot arī sapulces un piketus.

2 + 2 princips

Dienas laikā pārvietošanās iespējas netiek ierobežotas. 

Vienlaikus ikvienam savās ikdienas gaitās jāievēro 2 + 2 princips – divi metri, divi cilvēki. Tātad jāievēro divu metru distance un tikšanās jāierobežo līdz diviem cilvēkiem.

Šāda prasība nav attiecināma uz:

 • personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
 • vecāku un viņa nepilngadīgajiem bērniem, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā;
 • personām, kuras minētās prasības nevar ievērot darba vai dienesta pienākumu dēļ.

Privāti pasākumi

Tāpat kā līdz šim, valdības rīkojuma 5.4. punkts aizliedz privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Vienlaikus rīkojumā tiek pieļauti apmeklējumi, ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros. 

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina cilvēkus, kuri sniedz palīdzību vecāka gadagājuma ļaudīm (piemēram, nogādājot pārtiku vai zāles) vai aprūpē kādu, kas pats par sevi nevar parūpēties, obligāti lietot sejas masku un, ja iespējams, ievērot distanci, lai novērstu inficēšanās risku.

Rīkojumā ir precizēts, ka pieļaujama arī nepilngadīgu bērnu un vecāku tikšanās, ja bērni un vecāki nav vienas mājsaimniecības locekļi, izņemot gadījumu, ja bērnam, kādam no vecākiem vai vecāku mājsaimniecības locekļiem jāievēro izolācijas, mājas karantīnas vai pašizolācijas prasība.

Bēres

Bērēs un kristību ceremoniju noturēšanā neatliekamos gadījumos atļauts pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru vai kristību norises nodrošināšanu), bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Šādas pulcēšanās laikā tiek lietoti mutes un deguna aizsegi. No 1. marta rīkojumā svītrots vārds "ārtelpās", līdz ar to bērnu ceremoniju var noturēt arī telpās.

Kāzas

Tā kā ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi (izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros), nav atļauti arī kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus. Vienlaikus ir atļauta laulības reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem.

Laulības kā juridiska fakta reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā ir iespējama tikai gadījumos, kad dzimtsarakstu nodaļa vai baznīca spēj nodrošināt personu savstarpējo divu metru distanci un ir iespējams ievērot citus noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Kādi veikali ir atvērti

Rīkojuma 5.7. punkts paredz, ka no 8. februāra drīkst darboties šādi  mazumtirdzniecības veikali:

  • aptiekas, tostarp veterinārās aptiekas;
  • optikas preču veikali;
  • degvielas uzpildes stacijas;
  • grāmatnīcas;
  • veikali, kuros tirgo pārtiku ne mazāk kā 70 % apmērā no preču sortimenta;
  • veikali, kuros tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70 % apmērā no preču sortimenta;
   • tirdzniecības vietas, kurās tirgo šādas preču grupas:
    • pārtikas preces (tostarp alkoholu);
    • higiēnas preces – pilns saraksts pieejams šeit;
    • pirmās nepieciešamības saimniecības preces (tostarp preces, kas nepieciešamas apkurei, automašīnai u. c.) – pilns saraksts pieejams šeit;
    • mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
    • tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
    • dzīvnieku barību un preces;
    • preses izdevumus;
    • sabiedriskā transporta biļetes;
    • mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
    • mājražotāju lauksaimniecības produkciju;
    • ziedus;
    • stādus, dēstus, sīpolus, gumus un sēklas;
    • substrātus, mēslošanas līdzekļus, kaļķošanas materiālus un augu aizsardzības līdzekļus;
    • elektropreču aksesuārus (vadus, pagarinātājus, lādētājus);
    •  līdzekļus dezinsekcijai un deratizācijai.

Preču tirdzniecības ierobežojums šajā laika periodā attiecas arī uz ielu tirdzniecību un tirdzniecību slēgtā un atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana (jeb ielu tirdzniecības organizēšana).

Tirdzniecības vietā pa vienam 

6. februārī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, nosakot papildu drošības prasības tirdzniecībai.

Tirdzniecības pakalpojuma sniedzējiem ir pienākums nodrošināt, ka apmeklētāji veikalā tiek ielaisti tikai pa vienam, izņemot personas, kam nepieciešama asistenta palīdzība, un bērnus līdz 12 gadu vecumam, ar kuriem var būt kopā viena pilngadīga persona (MK noteikumu 24.1 punkts).

Tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā 25 m2 no publiski pieejamās telpu platības. Mazākos veikalos var atrasties tikai viens apmeklētājs (24.2 punkts).

Pie ieejas veikalā labi redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu, kas vienlaikus var atrasties tirdzniecības vietā.

Vietās, kur tiek nodrošināta iepirkšanās grozu, ratu vai iepirkšanās somas pieejamība apmeklētājiem, to skaits kopā nedrīkst pārsniegt maksimāli atļauto apmeklētāju skaitu tirdzniecības vietā. Atrasties šādās tirdzniecības vietās bez iepirkumu groziņa, ratiem vai tirdzniecības pakalpojuma sniedzēja iepirkšanās somas ir aizliegts (24.4 punkts).

Veikalos jāgādā par to, ka tiek kontrolēta apmeklētāju plūsma gan pie ieejām un izejām, gan vietās, kur notiek pastiprināta pircēju pulcēšanās.

Šīs prasības attiecas gan uz veikaliem, gan tirdzniecības centriem (24.7 punkts), gan tirgus paviljoniem (24.9 punkts).

Vēl tirgotājiem ir jāņem vērā, ka turpmāk ir aizliegts ārpus tirdzniecības vietām reklamēt speciālos piedāvājumus, kas ir spēkā mazāk par septiņām dienām un varētu motivēt apmeklētājus tūlītēji doties un uzturēties tirdzniecības vietā vai tirdzniecības centrā, tādējādi radot pulcēšanās risku. Minētais ierobežojums neattiecas uz preču atlaidēm (cenu zīmēm) tirdzniecības vietā (24.14 punkts).

Tirdzniecības centros, kuros kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir lielāka par 7000 m2, papildus vēl nodrošina elektroniskas apmeklētāju plūsmas uzskaites iekārtas uzstādīšanu.

Iepirkšanās internetā, preču vairumtirdzniecība

Netiek ierobežota distances tirdzniecība un e-komercija – tiek atļauta jebkuru preču iegāde ar distances līgumu, piegāde uz mājām un pakomātiem, kā arī preču izsniegšana un saņemšana veikalos (rīkojuma 5.7.punkts).

Ekonomikas ministrija uzsver: “Tāpat netiek pārtraukta jebkādu preču vairumtirdzniecība vairumtirdzniecības bāzēs, kas nepieciešamas gan mazumtirdzniecības veikaliem, gan uzņēmumu darbībai, ražošanai utt.  Tāpat pakalpojumu sniegšanas ietvaros atļauts nodrošināt tā sniegšanai nepieciešamās preces (piemēram, autoservisā automobiļu detaļu nodrošināšana).”

Skaistumkopšanas pakalpojumi un izklaides pakalpojumi 

No 1. marta, ievērojot stingrus drošības nosacījumus, darbu var atsākt daļa skaistumkopšanas speciālistu – frizieri, manikīri, pedikīri un podologi. Sniegt pakalpojumus, izbraucot pie klienta mājās, joprojām ir aizliegts. 

STINGRAS DROŠĪBAS PRASĪBAS!

Skaistumkopšanas speciālistiem – friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumu sniedzējiem –, kuri atsāks darbu 1. martā, būs jāievēro stingras drošības prasības, kas apkopotas MK noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” II.2 nodaļā.

Plašāks skaidrojums: Darbu atsāks frizieri, manikīri, pedikīri un podologi – kādi noteikumi jāievēro

Turpmākajās nedēļās joprojām ir aizliegti:

 • visi cita veida skaistumkopšanas pakalpojumi, piemēram, kosmetologa, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi;
 • sporta inventāra nomu iekštelpās (taču tos drīkst izsniegt ārpus telpām);
 • fotopakalpojumi telpās (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), taču, sākot ar martu, atļauti individuāli fotogrāfu pakalpojumi ārpus telpām, kas līdz šim bija liegts;
 • saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tostarp bāros, naktsklubos, diskotēkās, akvaparkos, pirtīs, SPA, slidotavās, spēļu zālēs, bērnu viesību organizēšanas vietās, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, kameršļūkšanas vietās, bērnu rotaļu istabās, bērnu pieskatīšanas istabās (arī tirdzniecības centros)).

Minētais aizliegums neattiecas uz atpūtu dabas takās, ja tiek nodrošināta vienvirziena plūsma un divu metru distances ievērošana (rīkojuma 5.2. punkts).

Taču ir aizliegtas dzinējmedības (rīkojuma 5.2.1 punkts).

No 1. marta tiek atļautas individuālas fotosesijas ārpus telpām.

Fotosesijas norises nosacījumi:

 • pakalpojumu sniedz viens fotogrāfs;
 • pakalpojumu sniedz vienai personai;
 • pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam jāievēro 2 metru distance.

Veselības ministrija skaidro: “Šie pakalpojumi ierobežoti, vērtējot vairākus aspektus: vai pakalpojumu sniedz ilgāk par 15 minūtēm (kopā ar laiku uzgaidāmajā telpā), vai ir tiešs cilvēku kontakts pakalpojumu sniegšanas laikā, vai ir iespējams lietot sejas masku (piemēram, pie kosmetologa un fotosesijās nelieto), lielāko uzsvaru liekot uz kritēriju, vai bez šī pakalpojuma uz laiku cilvēks var iztikt. Mērķis ir samazināt cilvēku skaitu, ko ikdienā satiekam.”

Darbavietās

Rīkojuma 5.35. punkts paredz darba devēja pienākumu:

 • nodrošināt darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj;
 • darbam klātienē nodrošināt darbiniekiem individuālos aizsardzības līdzekļus, kas ir nepieciešami darba pienākumu veikšanai (piemēram, mutes un deguna aizsegus, priekšautus, virsvalkus);
 • noteikt pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai darba kolektīvā, nosakot atbildīgo personu par šo pasākumu ieviešanu darbavietā un informējot darbiniekus par tiem.

Rīkojuma 5.35.apakšpunkts paredz, ka darbs jāorganizē tā, lai klātienē darba pienākumus veiktu tikai tie darbinieki, kuri nodrošina darbu nepārtrauktību un nevar to veikt attālināti savā dzīvesvietā.

Veselības ministrija skaidro: “Rīkojumā īpaši uzsvērts, ka ikvienam, kuram darba specifika atļauj strādāt attālināti no mājām, tas ir jādara. Darba devēja pienākums ir to nodrošināt. Šie nosacījumi attiecas gan uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, gan privātiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka klātienē strādā, piemēram, pārdevēji, šoferi, krāvēji, policisti, ugunsdzēsēji, apsardzes darbinieki, radio un televīzijas raidījumu diktori un operatori, mediķi un citi, bet ne, piemēram, biroja darbinieki.”

Sejas maskas

Valdības rīkojuma 5.43. punktā ir noteikts, ka sabiedriskajā transportā un publiskās iekštelpās, tostarp darbavietās un izglītības iestādēs, ja telpā atrodas vairāk par vienu personu, jālieto mutes un deguna aizsegi.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī muzejos ārtelpās, dabas takās un pie vides un dabas objektiem intensīvas cilvēku plūsmas laikā (5.11.punkts).

Mutes un deguna aizsegus sabiedriskajā transportā un publiskās iekštelpās (izglītības iestādēs) var nelietot:

 • bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu;
 • personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai (rīkojuma 5.44. punkts).

Plašāk:

Izglītība

Turpmāk vispārējās izglītības procesa organizēšanā tiks ņemts vērā reģionālais princips, proti, divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs katrā pašvaldībā. 

Stingri ievērojot visus valstī ieviestos piesardzības un drošības pasākumus, mācību procesu klātienē 1.-4. klasē var īstenot, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 200, bet ir ne vairāk kā 220.

Informāciju par Covid-19 izplatību Latvijā SPKC katru dienu apkopo interaktīvajā kartē.

Lai uzzinātu aktuālo informāciju par saslimstības līmeni konkrētā pašvaldībā, zem kartes ir jāizvēlas “14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 tk.”.

Turpmāk tās pašvaldības, kurās nākamajā nedēļā drīkstēs notikt mācības klātienē, SPKC paziņos katru trešdienu.

Pārējos novados, kuros saslimstība ir augstāka, 1.–12. klases skolēni mācās attālināti.

Citi drošības noteikumi izglītības jomā visā Latvijā:

 • Klātienē drīkst notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem, lai sniegtu atbalstu slimnīcām.
 • Klātienē drīkst notikt praktiskās nodarbības medicīnas izglītības programmās pēdējo studiju gada studējošajiem (piemēram, šā gada absolventiem, kas iegūs ārsta grādu, zobārsta grādu, fizioterapeita, ergoterapeita, māsas, ārsta palīga un vecmātes kvalifikāciju).

 • Klātienē darbojas speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
 • Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos u. tml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti (izņēmums – individuālās praktiskās nodarbības profesionālās kvalifikācijas iegūšanai atsevišķos gadījumos).
 • Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkst notikt tikai attālināti.

Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšana

No 1. marta pakāpeniski tiks atsāktas praktiskās apmācības C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D, DE, TRAM vai TROL kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanai un pirmās palīdzības kursi klātienē.

Iecerēts, ka no 15. marta apmācības klātienē varēs turpināt arī personas, kas uzsākušas apmācību citu kategoriju, tostarp B kategorijas transportlīdzekļu, vadīšanas tiesību iegūšanai un reģistrētas autoskolas mācību grupā līdz 2020. gada 20. decembrim.

Plašāk: Martā atsāks transportlīdzekļu vadīšanas apmācības

Individuālas konsultācijas

Rīkojums ir papildināts ar 5.13.2.7. apakšpunktu, kas paredz individuālas konsultācijas klātienē:

 • Skolēniem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam. Piemēram, ja skolēns dažādu vides un sociālo apstākļu dēļ ir pakļauts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam (ierobežota pieeja mācību rīkiem un viedierīcēm, nopietnas mācīšanās grūtības (tostarp, psihoemocionālā stāvokļa dēļ), izglītības iestādei vai pedagogam ir pamatotas grūtības uzturēt pastāvīgu kontaktu).
 • 12. klases skolēniem un profesionālās izglītības programmu apguvē to grupu vai kursu audzēkņiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot valsts pārbaudes darbus un iegūt atbilstošu profesionālo izglītību.
 • minētās individuālās konsultācijas attiecināmas arī uz izglītības iestādēm, kuras īsteno profesionālās ievirzes izglītības programmas tematiskajā jomā "Mākslas" un kuru klašu un grupu izglītojamiem 2021. gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot noslēguma pārbaudījumus (5.13.2.7.1 apakšpunkts).

Klātienes nodarbībām izvirzītas striktas drošības prasības – tās notiek tikai pēc pedagoga aicinājuma atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai, ilgst ne vairāk kā 40 minūtes, nodrošinot, ka skolēns nenonāk saskarsmē ar citiem izglītojamiem un tiek ievērota 2 metru distancēšanās, kā arī konsultācijas laikā pedagogs un skolēns lieto sejas masku.

Praktiskās studiju daļas apguve klātienē būs pieejamas augstākajā izglītībā studējošiem, tajās studiju jomās, kur praktiskās daļas apguve ir ļoti nozīmīga studiju procesa daļa un to nav iespējams apgūt attālināti vai nav iespējams organizēt citādi. Tas būs iespējams tikai tādos gadījumos, kur šādā prasmju apguvē ir iespējams ievērot divu metru distanci un nenonākt saskarsmē ar citiem studējošiem, vienlaikus lietojot mutes un deguna aizsegu.

Kultūras iestādes

Rīkojuma 5.5.punkts paredz pārtraukt kultūrvietu un izstāžu norises vietu darbību, kā arī gadatirgu darbību.

No 12. janvāra ir atļauta grāmatu izsniegšana bibliotēkās.

Apmeklētājiem būs slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpinās darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kas uzsāk darbu ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 20.00.

5.10. un 5.11. punkts paredz, ka bibliotēkās un muzeju brīvdabas teritorijās ir jāgādā, ka:

 • apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;
 • notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma;
 • katram apmeklētājam tiek nodrošināti 10 mno pieejamās telpu platības;
 • attiecīgajā vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 20 % no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Muzeju brīvdabas teritorijās ir jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties varēs arī dabas takas, skaidro Veselības ministrija.

Mēģinājumi. Kultūrvietās var notikt organizēti profesionālās mākslas mēģinājumi no plkst. 6.00 līdz plkst. 22.00. 

Amatiermākslas kolektīviem (tai skaitā koriem, orķestriem, tautas mūzikas ansambļiem, deju kolektīviem un citiem tautas mākslas kolektīviem) mēģinājumi tiek īstenoti attālināti (5.14. punkts).

Sports

Tāpat kā līdz šim, sporta treniņi (tai skaitā amatieru) drīkst notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves).

Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņems klientus iekštelpās,nestrādās trenažieru zāles un nevarēs doties uz klubu trenēties individuāli (rīkojuma 5.17.2. apakšpunkts).

Izņēmums ir Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu profesionālu sportistu, Murjāņu Sporta ģimnāzijas un augstas klases sportistu sagatavošanas centru audzēkņu, kā arī tādu Latvijas jauniešu un junioru izlašu sportistu treniņi, kuri gatavojas dalībai attiecīgā vecuma Eiropas vai pasaules čempionātā.

Ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegti un atcelti visi sporta pasākumi (piemēram, sacensības, paraugdemonstrējumi, priekšnesumi), izņemot starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem, kā arī komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti (5.16. punkts).

Veselības aprūpe

10. decembrī tika izsludināta ārkārtas medicīniskā situācija.

No 23. decembra tiek pārtraukta plānveida dienas stacionāra un plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšana.

Pakalpojumu klāsts, kurus turpina nodrošināt pacientiem stacionāros, ir uzskaitīts rīkojuma 5.47. punktā.

Veselības ministrija uzsver, ka daudzi veselības aprūpes pakalpojumi netiek pārtraukti. Arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tostarp izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Tāpat iepriekšējā apjomā tiks sniegti ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi, tai skaitā speciālistu konsultācijas. Netiks atceltas arī onkoloģiskās, dzīvību glābjošās, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas dēļ var iestāties invaliditāte.

Pastiprinātas epidemioloģiskās drošības prasības ieceļotājiem

Latvijā var ieceļot personas, kurām pēdējo trīs diennakšu laikā ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs vai ir ārsta izziņa, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.

Turklāt noteikts, ka līdz 6. aprīlim Latvijā varēs ieceļot tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumos, ko apliecina attiecīgi dokumenti. 

Plašāk:

Labs saturs
25
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU