DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
3
3

Pasākumos daļēji drošajā režīmā apmeklētāju plūsmu varēs dalīt atsevišķos sektoros, piemērojot atšķirīgus drošības pasākumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pasākumus, kas tiek rīkoti daļēji drošajā režīmā – (testētām un vakcinētām personām), turpmāk varēs vienlaicīgi apmeklēt gan vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, gan personas, kuras pirms pasākuma veikušas Covid-19 testu. Organizatoriem būs jānodrošina, lai šīs divas skatītāju plūsmas atrodas atsevišķās zonās un nepārklājas.

Šāds regulējums Ministru kabineta noteikumos * tiek ieviests, lai kultūras pasākumos, līdzvērtīgi kā sporta pasākumos, varētu epidemioloģiski drošā veidā uzņemt lielāku skaitu skatītāju, izpildot nosacījumu, ka abas plūsmas ir savstarpēji nodalītas. Jāņem vērā, ka publiskos pasākumus var apmeklēt, uzrādot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19  vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv , atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments, lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību.  

Arī organizējot skatītāju plūsmu dažādos sektoros, tāpat kā iepriekš jāievēro nosacījumi, kas saistoši pasākumu rīkošanai dažādai publikai. Sektorā, kur atrodas tikai vakcinēta/Covid-19 pārslimojusi publika, apmeklētājiem nav jāievēro 2 metru distance, nav jālieto mutes un deguna aizsegi pasākumā telpās un nav apmeklētāju skaita ierobežojuma.

Savukārt sektorā, kur uzturas skatītāji, kas uz pasākumu ieradušies, uzrādot sertifikātu par negatīva Covid-19 testa rezultātu, jāievēro iepriekš noteiktās drošības prasības: apmeklētājiem jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās (blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā 2 personas, kuras nav no vienas mājsaimniecības, un ne vairāk kā 4 personas no vienas mājsaimniecības); nedrīkst pieļaut drūzmēšanos, pasākumā telpās jālieto mutes un deguna aizsegi, bet apmeklētāju skaits šajā sektorā nedrīkst pārsniegt 500 personas pasākumā telpās un 1000 personas pasākumā ārpus telpām.

Sektoriem jānodala atsevišķas ieejas un izejas, lai apmeklētāju plūsmas nepārklātos.

*  Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Labs saturs
3
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU