Vadlīnijās ir apkopota informācija par dažādiem darba organizācijas praktiskiem un juridiskiem aspektiem, tai skaitā ieteikumi, kas būtu jāņem vērā, ja darbiniekam, pildot darba pienākumus, ir vienlaikus arī jāpieskata bērni, kā arī, kā rīkoties, ja darba ņēmējs kategoriski atsakās strādāt no mājām u. c.
Freepik
No 11. oktobra valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Ministru kabineta rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" noteikts darba devēja pienākums organizēt darbu attālināti, kur vien darba specifika to pieļauj. Šī prasība ir obligāta valsts un pašvaldību iestādēs, savukārt privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām šāds darba režīms tiek stingri rekomendēts. Lai sniegtu atbalstu pārejā uz attālināto darbu un atbildētu uz dažādiem jautājumiem, Valsts kanceleja sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju ir izstrādājusi attālinātā darba vadlīnijas.
Vadlīnijas darba organizācijai, darba samaksai un klientu apkalpošanai valsts pārvaldes institūcijās Covid-19 pandēmijas laikā ir pieejamas Ministru kabineta mājaslapā un tiek regulāri aktualizētas.
Valsts kanceleja uzsver: “Lai gan tās orientētas uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, tajās ieteikumus un praktiskus risinājumus var gūt arī privātā sektora pārstāvji.”
Vadlīnijās ir apkopota informācija par dažādiem praktiskiem un juridiskiem darba organizācijas aspektiem, piemēram: