FOTO: Evija Trifanova/ LETA
Ēku energoefektivitātes likuma grozījumi nosaka, ka turpmāk valsts tiešās pārvaldes iestādēm ir pienākums iegādāties un nomāt energoefektīvas ēkas. Šīm ēkām ir jāatbilst vismaz minimālajām energoefektivitātes prasībām attiecībā uz ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltuma caurlaidību, inženiertehniskajām sistēmām un ēkas pieļaujamo energoefektivitātes līmeni.
Atbilstība energoefektivitātes minimālajām prasībām tiks pārbaudīta, izmantojot ēkas energosertifikātu. Minimālās prasības projektējamām, renovējamām un rekonstruējamām dzīvojamām un nedzīvojamām ēkām noteiktas kā siltuma caurlaidības rādītājs atsevišķiem ēkas būvelementiem (logiem, sienām, jumtam u.c.). Savukārt jau ekspluatācijā esošām dzīvojamām ēkām – kā vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei uz kvadrātmetru gadā.
Minimālās prasības ir noteiktas Latvijas būvnormatīvos un citos normatīvajos aktos.
Jaunais regulējums attiecas tikai uz tiešām pārvaldes iestādēm, kā tās definētas Valsts pārvaldes iekārtas likumā. Uz pašvaldībām šīs likuma izmaiņas neattiecas. Taču likuma grozījumi skar privātpersonas, kas vēlas piedāvāt valstij pirkt vai nomāt atbilstošus nekustamos īpašumus.