NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
09. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: E-vide
6
6

VSAA jaunajā e-pakalpojumā arī divu pabalstu kalkulatori

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šogad izveidotajā jaunajā e-pakalpojumā “VSAA informācija un pakalpojumi” iekļāvusi divus kalkulatorus, kas ļauj pašiem veikt slimības pabalsta un vecāku prognozējamā pabalsta aprēķinus. Vecāku pabalsta kalkulatorā pašlaik iespējams veikt pabalsta aprēķinu par bērniem, kuri piedzims līdz 2022. gada 31. decembrim.

Divu mēnešu laikā, kopš valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv ir pieejams jaunā dizaina e-pakalpojums, tas apmeklēts jau 14 546 reizes.

Jaunajā VSAA e-pakalpojumā ir iespēja pārliecināties, ka darba devējs ir godprātīgi veicis sociālās apdrošināšanas iemaksas, uzzināt informāciju par savu vecuma pensiju un modelēt iespējamo pensijas apmēru, izmantojot VSAA datus un prognozes par nākotnes algas apmēru.

“Līdz gada beigām paredzēts e-pakalpojuma funkcionalitāti papildināt vēl ar diviem kalkulatoriem – lietotāji varēs patstāvīgi aprēķināt prognozējamo bezdarbnieka un maternitātes pabalsta apmēru. Tas ir sevišķi noderīgi situācijās, kad Latvijas iedzīvotāji plāno lielas pārmaiņas savā dzīvē un vēlas zināt, ar kādu valsts atbalstu var rēķināties,” klāsta VSAA direktores vietniece Ilze Andersone.

Konkrētā kalkulatora informācijā ir norādīts, kādus datus persona par sevi ievada, kā arī pateikts, ka  aprēķinam ir informatīvs raksturs. Piemēram, par slimības pabalstu: Aprēķins balstīts uz VSAA pieejamajiem datiem 06.11.2022., pieņemot, ka aprēķina sagatavošanas brīdī esi darba ņēmējs vai pašnodarbinātais. Papildus ir informācija par slimības pabalstu.

Atgādinās, ka var pieteikties pakalpojumam

Decembrī iecerēts ieviest arī atgādinājumu cilvēkiem, kuri nav izmantojuši iespēju pieteikties uz pienākošos pensiju vai pabalstu, tātad – atgādināt par nepieciešamību attiecīgo pakalpojumu pieprasīt.

Atgādinājumi e-pakalpojuma “VSAA informācija un pakalpojumi” lietotājiem par tiesībām pieprasīt pienākošos pakalpojumus būs redzami personām, kurām Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) ir noteikusi invaliditāti un nav pieprasījušas invaliditātes pensiju; personām, kurām nav tiesību uz pensiju, bet kuru apstākļi ļauj saņemt sociālā nodrošinājuma pabalstu invaliditātes, vecuma vai apgādnieka zaudējuma gadījumā; personām, kurām šobrīd ir piešķirta invaliditātes vai izdienas pensija un tuvojas vecuma pensijas datums un citiem.

E-pakalpojums “VSAA informācija un pakalpojumi”

Kopš šā gada augusta portālā Latvija.lv ir iespēja lietot jaunu VSAA e-pakalpojumu “VSAA informācija un pakalpojumi”. Tajā apvienoti iepriekš portālā pieejamie VSAA e-pakalpojumi, tādējādi atvieglojot lietotājiem nepieciešamās informācijas atrašanu.

E-pakalpojums “VSAA informācija un pakalpojumi” izstrādāts, lai uzlabotu VSAA informācijas un pakalpojumu pieejamību un saprotamību interneta vidē. Līdz šim dati portālā www.latvija.lv bija izvietoti fragmentēti un bija sarežģītāk iegūt uzskatāmu informāciju par VSAA sniegtajiem sociālās drošības pakalpojumiem un tos ietekmējošiem faktoriem dažādās dzīves situācijās, norāda VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) programmā “Dari digitāli” atgādina – šobrīd portālā www.latvija.lv pieejami jau vairāk nekā 3000 valsts pārvaldes e-pakalpojumi, kas lietotājam ļauj saņemt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus attālināti, ietaupot daudz laika un resursu.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI