Izmantojot eMuzeju, apmeklētāji var izzināt Latvijas valsts vēsturi no jebkura datora vai viedtālruņa, apmeklēt interaktīvas un viegli saprotamas izstādes, klausīties un skatīties muzeja krājumos atrodamos video un audio ierakstus, lasīt vēsturiskos pētījumus un izdevumus, kā arī izmantot mācību un izklaides materiālus skolām un ģimenēm.
eMuzejs projekta ietvaros interesentiem pieejams plašs informācijas klāsts, ar fokusu uz satura daudzveidību, interaktivitāti un viegli izmantojamu meklēšanas sistēmu. Daudzus materiālus iespējams lejupielādēt, pārlapot, kā arī ar tiem dalīties sociālajos tīklos. Resursi ir viegli atlasāmi, vēsturiskos materiālus var meklēt gan pēc laika līnijas, gan atslēgvārdiem.
Vietne izveidota, lai muzeja plašāko lietotāju auditoriju savienotu ar materiāliem, kuri pieejami speciālistiem un pētniekiem, informāciju pasniedzot saprotamā, izglītojošā, un izklaidējošā veidā.
Krātuves saturs tiks pastāvīgi papildināts ar jauniem resursiem. Piemēram, 2017. gadā īstenotā projekta “Gadsimta albums” ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts iesūtīt savu ģimenes fotogrāfiju un stāstu par to. Gadsimta albuma izveidotā kolekcija ar vairāk nekā 1100 attēliem pēc projekta noslēguma tiks pievienota eMuzeja krātuvei, saglabājot iespēju interesentiem virtuāli pievienot savas vēstures liecības. Vietnē atrodamas arī daudzas citas izstādes, piemēram, “Versija – latvieši?”, “Tuvplāni. Kā darbojas LNVM?” un “Latvijas gadsimts”.
eMuzejs ir daļa no visā pasaulē novērojamā satura digitalizācijas paātrinājuma tendences, kas sākusies līdz ar pandēmiju. Ar lapas ieviešanu LNVM pievienojies aizvien augošajam pasaules muzeju klāstam, kuri piedāvā savus pakalpojumus elektroniski. Vietne būs arī neaizvietojams palīgs skolotājiem un skolēniem, tajā tiks piedāvāti materiāli, kuru mērķauditorija ir tieši izglītības iestādes.
Krātuvē atrodamā informācija šobrīd tiek tulkota arī angļu valodā, tulkojums pilnībā pieejams būs no 2021. gada aprīļa.