NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
18. decembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Valsts pārvalde

Latviju oficiālā vizītē apmeklē Slovākijas prezidents Andrejs Kiska

25 gadu laikā kopš diplomātisko attiecību izveidošanas Latvija un Slovākija ir kļuvušas par uzticamiem draugiem un partneriem dažādās organizācijās.

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Šodien, 18. decembrī, Latvijas Republiku oficiālā vizītē apmeklē Viņa Ekselence Slovākijas Republikas prezidents Andrejs Kiska (H.E. Mr Andrej Kiska).

Slovākijas prezidenta vizīte norisinās abām valstīm nozīmīgā laikā – Latvijā svinam valsts simtgadi, savukārt Slovākijā atzīmē valsts pastāvēšanas 25. gadadienu un simto gadadienu kopš Čehoslovākijas izveidošanas.

Plkst. 10.00 Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā pie Rīgas pils sagaidīja ierodamies Slovākijas prezidentu Andreju Kisku. Pēc svinīgās ceremonijas norisinājās oficiālā fotografēšanās un Latvijas prezidents aicināja Slovākijas prezidentu parakstīties viesu grāmatā, kam sekoja amatpersonu pārrunas. To laikā pārrunāja abu valstu intereses, sadarbojoties Eiropas Savienībā, NATO, kā arī vairākās reģionālās organizācijās. Šajos 25 gados kopš diplomātisko attiecību izveidošanas Latvija un Slovākija ir kļuvušas par uzticamiem draugiem un partneriem dažādās organizācijās, - teikts Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumā presei.

“Mūsu valstis un tautas saista plaša un daudzveidīga sadarbība, kā arī kopīga izpratne par Eiropas vērtībām un starptautiskajiem izaicinājumiem. Latvija un Slovākija ir aktīvas Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis, un mūsu attiecības turpina attīstīties ar kopīgu mērķi – veidot vienotu, drošu un ekonomiski attīstītu Eiropu.

Arī turpmāk mēs stiprināsim Eiropas solidaritāti. Mēs iestājamies par vienotu Eiropu, kuru nedalām ziemeļos un dienvidos vai austrumos un rietumos. Mēs esam par Eiropu, kurā uzņemamies solidāru atbildību un vienojamies par rīcību, lai pārvarētu mūsu kopīgos izaicinājumus,” sacīja Raimonds Vējonis.

Pēc kopīgā paziņojuma abu valstu prezidenti devās pie Brīvības pieminekļa, kur norisinājās tradicionālā ziedu nolikšanas ceremonija.

Tikšanās noslēgumā Rīgas pilī notiks Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rīkotas pusdienas par godu Slovākijas prezidenta Andreja Kiskas oficiālajai vizītei Latvijā.

Vizītes turpinājumā Slovākijas prezidents dosies uz Ādažu militāro bāzi, lai tiktos ar Slovākijas karavīriem. Latvijā šobrīd atrodas 150 Slovākijas bruņoto spēku mehanizētās rotas karavīri, kā arī divi virsnieki, kas pilda dienesta pienākumus Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā. Oficiālās vizītes noslēgumā Slovākijas prezidents Andrejs Kiska apmeklēs Latvijas Okupācijas muzeju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU