Robežas šķērsošana bērniem

J
jautā:
03. augustā, 2010
vineta purina
Vēlos noskaidrot, vai mainīts likums par bērnam nepieciešamajām atļaujām, izbraucot no valsts?
A
atbild:
09. augustā, 2010
Valdība 3. augustā pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos Ministru kabineta (MK) noteikumus par kārtību, kādā valsts robežu šķērso bērni.

Ar jaunās kārtības apstiprināšanu tiek atvieglota ES ārējās robežas šķērsošana nepilngadīgām personām. Līdzšinējā kārtība, bērniem šķērsojot ES ārējo robežu, noteica: ja vecāks, kurš bērnu pavada, ir ārzemnieks vai bezvalstnieks, valsts robežas šķērsošanai ir nepieciešama otra vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna izceļošanai no valsts.

Jaunā kārtība nosaka, ka papildu dokuments - notariāli apstiprināta otra vecāka piekrišana - būs nepieciešams tikai gadījumos, kad bērns ar Latvijas valstisko piederību šķērso ES ārējo robežu vecāka, kurš ir trešās valsts piederīgais, pavadībā.

Valdības pieņemtie MK noteikumi „Kārtība, kādā valsts robežu šķērso bērni” tiks nodoti publicēšanai „Latvijas Vēstnesī” šonedēļ, informē Valsts kancelejā. Normatīvais dokuments stāsies spēkā pēc tā publicēšanas „Latvijas Vēstnesī”.