Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Strādājoša pensionāra nodokļi

J
jautā:
03. maijā, 2016
Galina Kanejeva

Kāds ir algas un nodokļu aprēķins 2016. gadā strādājošam pensionāram? Paldies.

A
atbild:
06. maijā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba ņēmējam, kurš sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai kuram ir piešķirta valsts vecuma pensija, no algas ietur valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) -  8,85%.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) ir 23%. Strādājošam pensionāram darba algai nepiemēro neapliekamo minimumu.  Piemēram, ja alga uz papīra ir 400 eiro, uz rokas saņem 280,74 eiro. Ieturētie nodokļi:  VSAOI – 35,40 eiro, IIN – 83,86 eiro.

Darba likums nosaka darba devējam pienākumu izsniegt algas lapiņu, tajā ir norādītas nodokļu summas. Darba devējam varat lūgt izskaidrot, kā veidojas Jūsu alga.

Savukārt pensijai tiek piemērots pensionāra neapliekamais minimums – 235 eiro.