„Ideju banka” – ar ko sākt?

J
jautā:
19. janvārī, 2012
Kristine Ozolina

Labdien! Strādājam pie projekta "IDEJU BANKA", kur paredzēts apkopot idejas (bezmaksas un maksas) un tās tālāk piedāvāt ikvienam. Ir doma par forumu veidošanu, diskusijām un citiem projektiem sadarbībā ar pašvaldībām, NVO, skolām, studentiem un ikvienu interesentu, lai risinātu dažādas problēmas un ieviestu dzīvē lieliskas idejas un risinājumus. Lūdzam sniegt konsultāciju - ieteikumus: kā labāk to organizēt, lai nepārkāptu likumdošanu par autortiesībām, intelektuālo īpašumu un varbūt ir vēl kādas nianses, likumi, normas, kurus mums būtu jāņem vērā? Liels paldies!

A
atbild:
19. janvārī, 2012
Rūta Bierande
LV portāls

Jautājums ir pārlieku vispārīgs, lai sniegtu konkrētus ieteikumus. Acīmredzot runa ir par uzņēmējdarbību, kurai ir ļoti daudzi un dažādi veidi. Vislabāk pamatjautājumus par uzņēmējdarbību noskaidrosit Komerclikumā.  Pie likuma kā „Saistītie dokumenti” atrodami daudzi raksti par to, kādu uzņēmējdarbības veidu izvēlēties.

Svarīga loma uzņēmējdarbības veida izvēlē ir nodokļiem. Par to vislabāk uzzināsit Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā. Veidojot savu uzņēmumu, noteikti būs jādodas uz Uzņēmumu reģistru, kur notiek visu uzņēmumu reģistrēšana.

Par uzņēmuma ekonomiskajām likumsakarībām varat izlasīt pasniedzēja Jāņa Poča lekciju konspektā „Uzņēmējdarbības cēloņi un uzņēmuma ekonomikas pamati”, kas brīvi pieejams tīmeklī.

Jūs runājat par ideju banku, bet no jautājuma nepavisam nav skaidrs, kādā veidā vai ceļā šī banka būs atrodama. Bet jebkurā gadījumā Jums vajadzētu ielūkoties Autortiesību likumā, kā arī labs autortiesību izklāsts izlasāms interneta vietnē „Autornet”.
No jautājuma var noprast, ka viens no veidiem, kā sasniegsit savus potenciālos klientus un partnerus, varētu būt internets. Ja veidosit interneta vietni, pamatu pamats aprakstīts gan ne pavisam svaigā, bet joprojām ļoti noderīgā materiālā „e-komercija” .  Tajā ir ļoti daudz informācijas par visādiem elektroniskās komercijas aspektiem. Labs ieskats biznesa attīstīšanai internetā ir arī LIAA sagatavotajā e-komercijas materiālā. Savukārt vērtīga informācija par intelektuālo īpašumu atrodama Tieslietu ministrijas mājaslapas sadaļā „Intelektuālā īpašuma tiesības Latvijā”.

Lai veicas!
Iespējams, var noderēt LV portāla atbilde uz līdzīgu jautājumu:
Kā atrast informāciju par biznesa sākšanu