Pirms 10 gadiem ar bērna tēvu bija mutiska vienošanās, ka viņš maksās uzturlīdzekļus 100 Ls. Kā bija panākta vienošanās, tad tiesas sprieduma rezolutīvā daļā netika nolemts, ka šādi uzturlīdzekļi viņam jāmaksā, par šo vienošanās faktu ir pieminēts tikai aprakstošajā daļā. Tēvs solītos uzturlīdzekļus nemaksā pilnā apmērā. Vai es varu celt tiesā prasību par visu nesamaksāto summu? Kam būs jāsedz tiesas izdevumi?
Atgūt nesamaksātos uzturlīdzekļus varētu lūgt piedzīt, atsaucoties uz mutisku vienošanos, kuras esamību apstiprina tiesas spriedums. Taču tas atkarīgs no tā, cik detalizēti sprieduma aprakstošajā daļā ir izklāstīti vienošanās noteikumi, piemēram, uzturlīdzekļu apmērs un vienošanās spēkā datums, skaidro ģimenes tiesībās praktizējošs jurists Juris Bārtulis.
Jebkurā gadījumā tā būs prasība par uzturlīdzekļu piedziņu, līdz ar to prasītāja saskaņā ar Civilprocesa likuma 43.panta pirmās daļas 3.punktu ir atbrīvota no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos. Tiesas izdevumi būs jāsedz atbildētājam.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!