Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Atvieglojums par apgādājamo 2016.gadā

J
jautā:
04. janvārī, 2016
NikaFath

В опубликованном 04.01.2016 материале Лидии Дарзини есть информация об увеличении в 2016 году льготы на иждивенца со 165 до 175 EUR. Но ни в одном официальном документе я этих изменений не нахожу (в том числе и в 656 правилах!). Пожалуйста, укажите офицальный документ, в которм указана напечатанная вашим порталом информация!

2016.gada 4.janvārī publicētajā Lidijas Dārziņas materiālā ir informācija par atvieglojumu par apgādājamo palielināšanu no 165 līdz 175 eiro. Neviena oficiālā dokumentā šīs izmaiņas neatrodu (tajā skaitā 656.noteikumos). Lūdzu, norādiet oficiālu dokumentu, kurā norādīta jūsu portālā sniegtā informācija!

A
atbild:
05. janvārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atvieglojuma apmērs par apgādājamo – 175 eiro mēnesī – ir noteikts likuma „Par valsts budžetu 2016.gadam” 18.pantā. (Likums Saeimā pieņemts 2015.gada 30.novembrī, publicēts 18.decembrī, spēkā no 2016.gada 1.janvāra.)

5.janvārī (otrdien) Ministru kabinets apstiprināja arī Noteikumus par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai, nosakot: Ar 2016.gada 1.janvāri likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 13.panta pirmās daļas 1.punktā minētais iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums mēnesī ir 175 eiro.  Noteikumi piemērojami ar 2016.gada 1.janvāri. Projekts atrodams MK mājaslapā.