Lasīšanai: 1 minūte

Pilnvarojuma līgums ar valdes locekli

J
jautā:
16. novembrī, 2015
Rita

Uz cik gadiem jāslēdz pilnvarojuma līgums ar valdes locekli kapitālsabiedrībā? Līdz šim bija uz 3 gadiem. Es kaut kur lasīju, ka tagad ir uz nenoteiktu laiku, nevaru to dokumentu vairs atrast, vai arī es kaut ko nepareizi esmu sapratusi. Paldies.

A
atbild:
03. decembrī, 2015
Uzņēmumu reģistrs
Sabīne Vētra, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

Komerclikuma 224.panta trešajā daļā ir noteikts, ka valdes locekli ievēlē uz nenoteiktu laiku, ja statūtos nav noteikts citādi. Tādējādi, ja statūtos nav noteikts valdes locekļu pilnvaru termiņš, tad persona sabiedrībā darbojas kā valdes loceklis līdz brīdim, kad viņš tiek atcelts ar dalībnieku lēmumu, vai arī līdz brīdim, kad atstāj valdes locekļa amatu pēc paša vēlēšanās.