Katram nedzīvojamās telpas īpašumam – viena balss

J
jautā:
09. jūlijā, 2015
juris

Labdien.Gribu noskaidrot, cik balsstiesīgo ir dzīvokļu īpašnieku pilnsapulcē, ja ir daudzdzīvokļu māja, kura sastāv no 9 atsevišķiem dzīvokļiem un komercplatības, kas pieder SIA un sastāv no 3 nedzīvojamo telpu īpašumiem. Pēc Dzīvokļa īpašuma likuma par 9 dzīvokļu īpašnieku balsīm ir skaidrs, ka katram dzīvokļa īpašumam pieder 1 balss. Nav skaidrības ar SIA. Vai SIA drīkst piedalīties dzīvokļa īpašnieku sapulcē un balsot? Ja drīkst, tad cik balsis viņiem pieder, ja SIA īpašums sastāv no trīs nedzīvojamo telpu īpašumiem un nav uzskatāmi par dzīvokļiem?

A
atbild:
22. jūlijā, 2015

Mājā tātad ir 12 dzīvokļu īpašumi, no kuriem 9 īpašumu lietošanas kārtība ir dzīvokļi, bet 3 – nedzīvojamās telpas. Tātad SIA pieder 3 balsis. Lai sapulce varētu pieņemt lēmumu, „par” jānobalso ar 50% plus vienu balsi (ja Dzīvokļa īpašuma likumā nav noteikts citādi) no visiem 12 dzīvokļu īpašniekiem.