Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par lietotas mantas pārdošanas ienākumu

J
jautā:
01. jūnijā, 2015
Marina

Labdien! Ja es pārdodu kādu lietotu mantu (serveri) Lielbritānijas kompānijai, kura ieskaita man naudu kontā (~2000 eiro), vai man vajag deklarēt šo naudu? Vai vajag maksāt kādus nodokļus šajā gadījumā? Paldies.

A
atbild:
17. jūnijā, 2015

Fiziskās personas ienākums no servera pārdošanas, kas bija fiziskās personas lietojumā un nav bijis izmantots tās saimnieciskas darbības veikšanai, nav apliekams ar iedzīvotāju ienākumu nodokli saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9.panta pirmās daļas 19.2apakšpunktu. Fiziskajai personai ir noteikts pienākums deklarēt tādus ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopsummā taksācijas gadā pārsniedz 4000 eiro.

Latvijas Republikas normatīvie akti nenosaka pienākumu ārvalsts juridiskajai personai deklarēt lietotu preču iegādi Latvijā. Šajā gadījumā ārvalsts juridiskajai personai, iegādājoties preci (Lielbritānijas uzņēmumam rodas izdevumi), arī neveidojas ar nodokli apliekams ienākums Latvijā.